Zhubla jsem bez diety

 

Po třech dětech jsem nabrala úctyhodných 16 kg, které mi zůstaly ještě rok potom, co jsem přestala kojit. K výšce 160 cm jsem měla 65 kg a byla jsem taková kulička. Nikomu v mém okolí to nevadilo, ale já jsem si připadala neforemná a představa, že v tomhle stavu a se třemi dětmi na krku, půjdu hledat práci, mě děsila. A tak jsem začala detoxikační dietou, pokračovala třemi dalšími a výsledek byl vždy stejný, pár kilo dole a jakmile jsem najela na normální, byť o dost zdravější jídelníček, kila byla zase zpět.

 

A tak jsem se rozhodla poslouchat své tělo. Ráno jsem měla mírný hlad, to jsem si dala tak rohlík a kávu, kolem 10 hodiny dopoledně už jsem ale měla hlad ukrutný. Dříve jsem to dělala tak, že jsem si dala jablko, když nezabralo, tak jogurt, následně rohlík… Abych prostě přežila do oběda. Ale pak jsem si řekla, kdo vlastně vymyslel, že oběd má být ve 12? Přehodila jsem tedy jídelníček a v 10 hodin už jsem obědvala. Když přišla 12 hodina, měla jsem čas se věnovat jídlu pro děti, krmit, utírat a nemusela jsem být nervózní z hladu, který už touhle dobou dříve nabýval nebeských výšin a pro jídlo bych vraždila. Děti jsou rády, že se můžou najíst v klidu a mají spokojenou mámu… Po vydatném obědě v 10 hodin, až do 13 hodin nemám hlad. Po obědě dětí si dám kávu a kolem 13 hodiny slupnu něco malého, třeba musli tyčinku. Další velký hlad se u mě dostaví kolem 15 hodiny, to spořádám třeba dva celozrnné chleby se sýrem. Večer si dopřeji nějakou zeleninu a k tomu opět kousek pečiva se sýrem. Bez másla.

 

Tenhle jídelníček má spoustu výhod. Tím, že se naobědvám už dopoledne, mám víc času na celodenní program, jsem také méně unavená a odpoledne toho zvládnu daleko více. Už první týden převráceného jídelníčku, jsem zhubla půl kila. Za rok to bylo 10 kg. Už se vejdu i do oblečení, které jsem měla před dětmi, stouplo mi sebevědomí a na pohovoru k nové práci, jsem uspěla na plné čáře i před mladými bezdětnými ženami. Jsem spokojená, jako nikdy předtím.

 

Všem maminkám proto radím, vykašlete se na diety a poslouchejte své tělo, nejlépe vám řekne, kdy co potřebuje nejvíce. A jestli chce dopoledne hromadu sacharidů, zatímco odpoledne už vyžaduje jen zeleninu, dopřejte mu. Každý jsme stavěný jinak a univerzální diety holt na všechny neplatí.