Vaše první Velikonoce

 

Veronika: Letošní Velikonoce jsme si opravdu užili. Honzíkovi je 11 měsíců, takže dostal malou pomlázku a vyrazili jsme s kočárkem na koledu k široké rodině. Táta s Honzíkem vyšupali obě babičky, tety a švagrovou a za odměnu dostal ovocné balíčky. Nejvíce ho samozřejmě potěšila čokoládová vajíčka a zajíček. Ty jsem mu ale schovala, až bude starší, i když kousek čokoládky ochutnal. Koleda se mu tak líbila, že zapomněl na svůj dopolední spánek, ale po cestě domů usnul a prospal půlku odpoledne.

 

Jana: Vašík se letos poprvé vydal na koledu jen s kamarády. Trochu jsem trnula, aby se mu po cestě nic nestalo a třeba nezabloudil. Na každé štaci mi poslal smsku a dorazil až před polednem s plným košíkem dobrot. Oči mu zářily štěstím a celý den mi vyprávěl zážitky z cesty za koledou.

 

Oli: Letošní Velikonoce jsme poprvé slavili na vesnici, kam jsme se přestěhovali na podzim. Kluci se tu poměrně brzy skamarádili a atmosféra se nedala srovnat s tou městskou. Letos jsem raději vyrazila s nimi a byla jsem mile překvapená vstřícností místních, kteří otevřeli dveře všem, všude nás čekalo bohaté pohoštění klasická výslužka a myslím, že jsme konečně „zapadli“. Odpoledne jsem už kluky vystrkala ven samotné a z okna pobaveně sledovala, jak dostali spršku vodou.

 

Gábi: My jsme na Velikonoce prostě utekli. Musím tedy říct, že když jsme plánovali dovolenou, vůbec nám nedošlo, že budeme pryč i na Velikonoce. A nakonec to tak krásně vyšlo, že jsme se dopoledne ještě povalovali u moře, po pomlázce a kolednících nebylo ani vidu ani slechu. Vyhnuli jsme se velikonočnímu úklidu, místo chlebíčků jsme si dopřáli mořské potvůrky a když jsme se večer vraceli odpočatí domů, rozhodli jsme se, že z velikonoční dovolené uděláme tradici.