Podpořte Dětské centrum

 

Velikonoční charitativní akci podpořila Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR. „Podporujeme snahu nemocnice zpříjemnit dětským pacientům pobyt zde, zabavit je a odreagovat od jejich trápení. Účastí na akci chceme svým malým klientům a jejich rodičům také vzkázat, že jsme tu pro ně, že jsme připraveni zabezpečit jim tu nejlepší zdravotní péči,“ řekl generální ředitel ZP MV ČR Jaromír Gajdáček.

Součástí velikonočního odpoledne bude také malování keramických vajíček a čarování s nejznámějším českým kouzelníkem Pavlem Kožíškem. „Nejde o něco zcela nového, „magie v nemocnici“ existuje i v zahraničí a své triky učí děti i dospělé také David Copperfield“, řekl Pavel Kožíšek. Původně byl tento rehabilitační program s názvem Projekt Magic určen pro pacienty s pooperačním nebo vrozeným postižením rukou, ale kouzla nakonec zpříjemňují pobyt i ostatním pacientům.

Keramická dílna funguje ve Fakultní Thomayerově nemocnici od roku 2008 a je velmi hojně vyhledávána dětskými pacienty v doprovodu dobrovolníků a herních terapeutek. „Nejčastějšími a pravidelnými návštěvníky keramické dílny jsou malí pacienti z Dětské psychiatrie. Při práci s hlínou se velice zklidní a uvolní, mohou využít svoji fantazii a tvořivost. Děti často vyrábějí dárky pro své rodiče či sourozence, a tak posilují rodinné vztahy. Dalším přínosem pro děti je možnost změnit prostředí“,
prozrazuje hlavní herní terapeutka Jana Feřteková.

Pronájmem prostoru bude podpořena i Naše kavárna, která byla otevřena v letošním roce. Je jedinečná tím, že nabízí pracovní příležitost pro rodiče dlouhodobě hospitalizovaných dětí.

Velký podíl na realizaci akce má náměstek ministra zdravotnictví a zastupitel Prahy 4 Mgr. Martin Plíšek. „Jako zástupce zřizovatele i Prahy 4, na jejímž území se Dětské centrum nachází, si uvědomuji složitou situaci tohoto zařízení. Chceme jí řešit ve spolupráci ministerstva zdravotnictví a pražského magistrátu.“