VLS11 Metafora

I když se letní počasí nevydaří, můžou vaše ratolesti prožít ta pravá letní dobrodružství v úžasných publikacích od nakladatelství Metafora.

Mají vaše děti rády dinosaury, tajemné bytosti nebo zvířátka všeho druhu? Pak se vám nabídka knih od Metafory jistě zalíbí. Metafora ale nabízí daleko více, přesvědčte se na www.metafora.cz

 

Soutěžíme o různě namíchané balíčky těchto knih:

 

Tajemní dinosauři

Silní, rychlí, nelítostní… Vítejte v říši těch nejneuvěřitelnějších dinosaurů… 

Dinosauři patří k nejpodivuhodnějším tvorům, jací kdy kráčeli po naší planetě.  Z poměrně malých předků, kteří se objevili zhruba před 230 miliony let, se vyvinuli  v obrovské zabijáky s čelistmi dost velkými na to, aby dokázali spolknout celého  člověka najednou, v býložravé kolosy, pod jejichž kroky se chvěla zem, či štíhlé,  ale svalnaté sprintery dosahující obdivuhodných rychlostí.

V této knize se vám představí dinosauří rekordmani od trpaslíka menšího než  kuře až po obra vážícího víc než dvacet slonů. Dozvíte se o dýkovitých zubech,  drápech ostrých jako žiletky i rozích, které páraly těla protivníků. Poznáte živé tanky,  které odrazovaly nepřátele od útoku dokonalým pancířem, i nejvyššího dinosaura  na světě, který by dnes klidně nahlížel do oken v pátém patře.

A jako u všech publikací této série i u téhle vás čekají nejrůznější skrytá překvapení  jako třeba čelist Tyranosaura v životní velikosti a překrásné, realistické ilustrace.

 

met_bajne

Bájné bytosti 

Připravte se na cestu do říše kouzelných bytostí! Další ze série interaktivních  knížek pro děti, ale zdaleka ne jen pro ně!

Vstupte do říše strašlivých příšer – a nočních můr! Před vámi leží krajina, kde lidožraví obři hltají lidi jako maliny, mořské bytosti vystupují z hlubin oceánu a  draci chrlí plameny, aby vyděsili všechno živé.  Seznamte se s nejděsivějšími obludami všech dob, jako byly bájné gorgony  s klubkem hadů na hlavě nebo démonka Amemait, která svými krokodýlími čelistmi drtila srdce zemřelých hříšníků. A když si od těch ošklivců budete chtít odpočinout,  můžete užasnout nad krásou jednorožců nebo se podívat na přenádherného ptáka  fénixe. Pak se posíleni můžete vrhnout do boje s hrůzostrašným Minotaurem s býčí  hlavou nebo si osedlat hippogryfa a rozletět se s ním po obloze.  A co na vás ještě čeká? Strašidelný labyrint – hra, která vás jako hrdiny zavede  k Minotaurovi, prastará kniha o nejslavnějších drakobijcích, karty nejznámějších  egyptských bohů a hlavně – spousta zábavy!

 

met_planeta

Planeta zvířat 

Další z výpravné série „knížek na hraní“, tentokrát pro milovníky zvířat…

Vydejme se na cestu kolem světa s Planetou zvířat a podívejme se na  nejohroženější živočichy.

Dozvíte se spoustu zajímavostí o jejich životě, o nebezpečích, která jim hrozí,  i o tom, jak jim lidé pomáhají, aby nevyhynuli. Uvnitř najdete spoustu překvapení,  speciální brožurky a kartičky s nejrůznějšími zajímavostmi. Zkuste strávit den  s rodinkou horských goril nebo se podívat do očí krokodýlům.  K tomu navíc získáte barevný plakát tygra a možná se i dozvíte, co byste pro záchranu ohrožených druhů mohli udělat vy sami

 

met_psi

Úžasní psi 

Obrázkový průvodce světem nejlepších přátel člověka…

Psi provázejí člověka už od pradávna. A čím víc se vzdalujeme přírodě, tím jejich obliba roste. Mnozí z nás už si život bez svého štěkajícího kamaráda vůbec neumějí představit. A právě proto je chceme co nejlépe poznat, dozvědět se o nich co nejvíce. Tahle knížka vám v tom pomůže, protože až otočíte poslední stránku, zbude jen velmi málo toho, co byste o psech ještě nevěděli.

Rozhodně se ale nemusíte bát nudného poučování. Autor vás naopak provede  veselou, rychlou, barvitou mozaikou, ve které však samozřejmě nechybějí ani témata  zcela vážná, jako jsou psí onemocnění nebo rady ohledně výcviku.  Mezitím si odpočinete u lidových rčení, ve kterých se nám psi zabydleli, nahlédnete  do starých časů, kdy bylo všechno úplně jinak, a podíváte se třeba, jak vypadá vítěz  soutěže o nejškaredějšího psa.

Takže ať už máte doma šampiona či voříška, nebo  se na jeho koupi teprve chystáte, nalistujte první stranu a buďte si jistí, že s  touhle knížkou, která rozhodně není pod psa, si užijete spoustu psiny.

 

met_kone

Úžasní koně

Ilustrovaný průvodce obdivuhodným světem koní…

Milovníci koní, kteří mají v oblibě také různé perličky a zajímavosti, najdou v této  barevné knize množství překvapivých informací ze všech oblastí souvisejících  s koňmi, ať už jde o zbarvení, pověry, legendy, historii i současnost.

Více než 400 informačních bloků čerpá ze všech myslitelných zdrojů: od stránek  odborných časopisů až po první řady kolbišť a dostihových drah.  Najdete zde odpovědi na mnohé neobvyklé otázky, ale také praktické rady,  týkající se jízdy na koni, péče o koně a hlavní zásady bezpečnosti.

 

 

 

 

met_100

100 postav klasické mytologie 

Seznamte se s fascinující historií řeckých a římských bohů…

Každý z nás už mnohokrát četl nebo slyšel o řecké nebo římské mytologii, přinejmenším ve školních lavicích. Narážky a alegorie se objevují ve filmech, v literatuře i v běžném hovoru. Víme ale pokaždé úplně přesně, oč se jedná? Nejspíš ne.

A přestože legendy a mýty patří ke kulturnímu dědictví lidstva doslova odnepaměti, jen málokdo z nás se může pochlubit tím, že se v nich bezchybně vyzná, že se dokonale orientuje ve všech těch bozích, bohyních, titánech a héroech, jimiž se antické mýty jen hemží.

Kniha vás zve na exkurzi do tohoto světa božských, lidských i nadlidských hrdinů a seznámí vás s nimi opravdu dopodrobna. Dozvíte se nejen, co kdo vykonal, ale také  s kým je spřízněný a jak vypadá – či spíš, jak si ho (nebo ji) představovali malíři a  sochaři od antiky až po renesanci.  Nudy se ale rozhodně bát nemusíte. Nečekají vás žádné suchopárné výčty, nýbrž i zajímavé příběhy, v nichž se v podivuhodném souzvuku prolínají láska a nenávist,  hrdinství a zbabělost, život a smrt, právě tak, jak tomu bylo ve všech dobách od počátku světa a jak tomu bude i nadále. 

Pojďte tedy a ponořte se do kouzelné říše mytologie, protože jenom ten, kdo porozumí minulosti, může s moudrou nadějí hledět do budoucna.

 

Soutěžní otázka: V jakém roce vzniklo nakladatelství Metafora?

 

Odpověď najdete na www.metafora.cz