Pedofil na pláži

Případ se stal na ostrově Krk, který je v současnosti velmi vyhledávaný nejen českými turisty. Děti samozřejmě u moře běhají nahaté a právě toho 50-letý úchyl využíval. A rozhodně to nebylo poprvé. Ve fotoaparátu a na datových nosičích totiž policie objevila 37 dívek a 3 chlapce ve věku od 3 do 6 let na 2589 fotografiích! Na podivné počínání upozornili policii všímaví Češi, naštěstí. Muž bude pravděpodobně obviněn u soudu v Rijece ze zneužívání dětí k pornografii. Smutné je, že za to určitě nepadne vysoký trest a za pár let bude úchyl zase moct fotit..

Ruku na srdce, kdo rád nedopřeje dětem volnost a nenechá je u vody běhat nahé. V Americe je toto zakázané a vždycky mi to přišlo na hlavu postavené, ale představa, že si někdo fotí moje dítě a pak ho vystavuje někde na netu, aby si úchylkové užili.. Vzpomínám si na dovolenou v Tunisu, kde měli pro hotelové hosty službu Paparazzi foto. I když jsem se na fotografa přímo zaměřila, nikdy jsem ho na pláži neviděla a přesto mi pak večer nabízel naše fotky, samozřejmě za vysoký obnos. Už tehdy mě napadlo, jak se dají moderní foťáky využít jinak než k focení celebrit, ale časem jsem na to zapomněla. Je hrozné, že si během radovánek u moře nemusíte vůbec ničeho všimnout a vaše dítě vlastně zneužijí..

Rada? Snad jen oblékat děti do plavek už od nejútlejšího věku a mít na střídání alespoň dvoje, když vyleze z vody. Kdo chce dětem dopřát volnost a třeba vyvětrat opruzelou prdelku, měl by se pořádně koukat kolem sebe a pokud zaznamená kohokoliv podezřelého, hned to nahlásit. A pak je ještě jedna možnost. Vybírat si dovolenou, kde mají pláž přímo hotelovou a vyrazit na ni mimo sezónu, kdy není přeplněná. Získáte tak přehled po okolí a na pláž se kromě hostů nedostane nikdo, kdo by vás mohl obtěžovat či fotit vaše děti a pokud ano, lépe ho rozpoznáte. Sice si připlatíte, ale stojí to za to.