Ostrava

V roce 2000 se poprvé otevřela brána do podzemního světa strašidel ve sklepních, 150 let starých prostorách výstaviště Černá louka. Ve strašidelném sklepení na ploše 150 m2 se nachází pět komnat – pavoučí místnost, peklo, pirátský ostrov, síň průmyslových strašidel a pohádková říše. Pozornost malých i velkých návštěvníků také přitahuje strašidelný les, ledová síň, průchozí břicho obrovského draka a netopýří chodba ústící do trpasličí jeskyně se spící Sněhurkou.

Miniměsta
Areál Miniuni je zajímavou atrakcí pro děti i dospělé. Na ploše 1,5 ha je možno zhlédnout více než 30 modelů významných budov evropských měst v měřítku 1:25 jako například londýnský Big Ben, Staroměstkou radnici, jednu z největších pamětihodností Berlína Braniborskou bránu či 12 metrů vysokou Eiffelovu věž. Součástí jsou rovněž krásné stavby Divů starověku. Areál oživují železniční tratě s vláčky a vodní cesty s parníkem. Pravidelně jsou zde pořádány speciální výstavy a zábavné akce pro děti.

Slezkoostravský hrad je zrekonstruován a návštěvníci zde mohou zhlédnout stálé expozice o historii objektu a města Ostravy, expozici útrpného práva, hradní sklepení s čarodějnicemi, akvária se sladkovodními rybami a hradní galerii. V průběhu roku se zde konají lákavé kulturní a zábavní festivaly a jiné společenské akce.

Největší přírodní koupaliště
Kdo ho jednou navštíví, příště neodolá. Představuje celkovou vodní plochu 41 200 m2 s obřími 55metrovými skluzavkami a tobogánem, k tomu patří 70 000 m2 zelených ploch, obsahujících hřiště na minigolf, tenis, streetball, volejbal a kuželky. Koupaliště má délku 380 m, šířku 220 m. Toto největší české přírodní koupaliště v Ostravě-Porubě patří rovněž mezi největší ve střední Evropě.

Hráči golfu, kteří pro svůj koníček potřebují dokonale upravený a na prostor náročnější terén, mohou zamířit na hřiště v zámeckém parku v Šilheřovicích či na vzdálenější hřiště v Ostravici, Čeladné a Ropici.

Jedinečné okamžiky z jízdy na koních si odnese každý, kdo navštíví některý z jezdeckých klubů. Za nepříznivého počasí se jízdy konají v krytých halách, v opačném případě na kolbištích či dle přání zákazníka v blízkém okolí klubů.

V zimních měsících jsou pro sportuchtivé zájemce připravena lyžařská střediska. Sportovní areál Skalka v Ostravě-Porubě nabízí dvě sjezdovky s nově vybudovaným moderním zasněžovacím systémem, zajišťujícím dobré sněhové podmínky po celou zimní sezónu. K dispozici je dětský vlek, pro začátečníky lyžařská a snowboardová škola či nově vybudovaný 3km běžecký okruh. Dalším střediskem je Ski areál Vaňkův kopec nedaleko Ostravy v obci Horní Lhota se třemi vleky pro všechny kategorie lyžařů, včetně těch nejmenších. Samozřejmostí je noční lyžování, zasněžování a půjčovna lyží a snowboardů včetně lyžařské školy. Výhoda obou areálů spočívá i ve snadné dostupnosti městskou hromadnou dopravou.

Více informací, zajímavé odkazy a program kulturních akcí v Ostravě a okolí najdete na www.ostrava.cz

Maminky, žijete v tomto městě nebo vás uchvátilo jako turisty? Podělte se s ostatními maminkami o to, co vás ve městě nebo okolí nejvíce zaujalo. Kam jste tady vyrazila s dětmi? Znáte tu nějakou příjemnou nekuřáckou restauraci s milou obsluhou vhodnou pro rodinu s dětmi? Napište maminkám své tipy pro výlety.