Máme dvojčata 27

 

Zrovna dnes jsem dopoledne seděla s hrnkem kávy v ruce a koukala na ty naše nejmladší kluky, jak usínají v ohrádce… Je to krásný a já z nich byla dojatá, jeden druhého láskyplně hladili a něco si mumlali. Čím dál více se kluci navzájem začínají hladit, jasně, dopadne i na plácanec, ale obratem po pokárání je z toho zase pohlazení. Minule zase Daneček hladil Davídka, který už krásně spinkal dopolední sietsičku. Tady se ukazuje soudružnost dvojčátek, přes veškeré handrkování o hračky, či punčochy, boty, ovladače a jiné předměty se mají rádi.

 

Nedávno jsem si opět uvědomila a začínám si to uvědomovat víc a víc, jak velké štěstí nás potkalo v podobě zdravých donošených dvojčat. Poznala jsem maminku, která má roční páreček, ale v okamžiku, kdy mi řekla jejich věk, mě polilo horko a úzkost. Chlapeček vypadal na 6 měsíců, špatně vidí a musí nosit brejličky, ale vysvětlete to ročnímu dítěti, mezi nožičkami měl železo z botkami, jen se plazil a ještě mu nedávno zjistili, že neslyší. Holčička vypadalo od dost lépe. Řekla bych tak 10 měsíců a úplně v pohodě. V rozhovoru jsem se dozvěděla, že se narodili o 2 měsíce dřív a váhu měli kolem 1200g. Neumím si představit, co takové maminky prožívají a co si prožili. Doma jsem to vyprávěla Tomovi a do očí se vhrnuli slzy, protože se mi vybavil malý modrooký blondáček, který už nikdy nebude žít jako zdravé dítě. Tohle jsou smutná setkání,ale i přesto jsem maminku pozvala k nám do klubu dvojčat, kde jistě všichni maminky pochopíme co si s dvojčaty prožívá. Jak mi sama řekla, má pocit,že nezvládá. I tyto situce všichni asi známe, ale i maminky od mono dětí. Ale prostě K2-značka našeho klubu dvojčat, má ještě o jednoho drobka víc.

 

Já si neztěžuju, myslím, že všechny 3 děti zvládám a psychicky se z toho nehroutím a možná je dáno tím, že dvojčata byla až druhá v pořadí, já měla již zkušenost s mono dítětem, a tak to pro mě není tak drastické, jako pro maminky, které dostanou hned dvojitý nášup. A když k tomu ještě ne zcela zdravý… Mám velké štěstí, že nám se povedlo dvojčátka donosit a jsou zdravá.