Bruntál

Zámecký park
Vznik je datován do 16. století. V parku se nachází zbytky bývalých městských hradeb, přízemní salla terrena z r. 1894, bašta a 11 plastik, většinou pískovcových soch z přelomu 18. a 19. století.

Děti určitě zaujmou sopky v okolí města Bruntálu. Vidět můžete několik vyhaslých čtvrtohorních sopek většinou ze skupiny smíšených (stratovulkánů), což znamená, že činnost sopek byla střídavě explozivní a výlevná. Během explozí byla z kráteru vyvrhována láva na větší vzdálenosti, která po utuhnutí dopadla na povrch v podobě nesouvislých sopečných vyvrženin. Naopak při výlevech láva z kráterů volně vytékala a tvořila lávové proudy. Sopečné vyvrženiny tvoří většinou sopečný kužel.

V létě můžete vyrazit do bazénu, v zimě zase na lyžařský vlek na Uhlířském vrchu. Terén je tu vhodný pro začátečníky a rodinné lyžování.

Více informací, zajímavé odkazy a program kulturních akcí v Bruntále a okolí najdete na www.mubruntal.cz.

Maminky, žijete v tomto městě nebo vás uchvátilo jako turisty? Podělte se s ostatními maminkami o to, co vás ve městě nebo okolí nejvíce zaujalo. Kam jste tady vyrazila s dětmi? Znáte tu nějakou příjemnou nekuřáckou restauraci s milou obsluhou vhodnou pro rodinu s dětmi? Napište maminkám své tipy pro výlety.