Zvýhodněná očkování

 

Kojence je vhodné chránit proti rotavirům

Rodiče mimek starých 9 až 24 týdnů mohou využít akci Všeobecné zdravotní pojišťovny ČR, díky níž budou moci pořídit svým dětem očkování proti rotavirům za výhodnější cenu. Do konce roku za něj rodiče ušetří až 1 400Kč.

Rotaviry každoročně způsobují zdravotní komplikace mnoha dětem a jsou nejčastější příčinou hospitalizace pro infekční průjem u dětí do 5 let věku. Za vhodnou prevenci těžkých průjmů a zvracení vyvolaných rotaviry je považováno očkování. Očkovací látka se podává ústy bez nutnosti vpichu, což je pro děti šetrné. Rozestup mezi jednotlivými dávkami je vždy minimálně čtyři týdny a vyberou-li si rodiče vakcínu s dvoudávkovým schématem (vakcína Rotarix), může být očkovací schéma dokončeno již v 10 týdnech věku. Obě dávky musí být podány nejpozději do 24. týdne věku miminka.

 

Před prázdninami zvažte očkování pro své předškoláky či mladší školáky proti žloutence A.

Onemocnění žloutenkou A je v České republice neustále aktuální a více než třetinu pacientů tvoří právě děti. Důležitou roli v boji proti nemoci hraje prevence. Děti se musí vyvarovat rizikového chování a rodiče by měli zvážit možnost nechat své děti očkovat. Do konce května na očkování jednoho dítěte ve věku 1 až 15 let proti hepatitidě A ušetří přibližně 400Kč. Pokud stihnou děti naočkovat v tomto období, poskytnou jim ochranu proti nemoci již před začátkem letních prázdnin.

V České republice je na trhu i vakcína, která byla vyvinuta speciálně pro děti od 1 roku do 15 let. Vakcína se podává ve dvou dávkách. První ve zvoleném termínu, druhá kdykoliv v období od 6 do 12 měsíců po první dávce. Účinky očkování nastupují 2 – 3 týdny po první dávce.

 

Dospívající dívky budou profitovat z očkování proti HPV, které mohou způsobit rakovinu děložního čípku

V rámci projektu Všeobecné zdravotní pojišťovny „Očkování proti rakovině děložního čípku – Třetí dávka zdarma“ si až do konce letošního roku může více českých dívek a žen dovolit očkování proti rakovině děložního čípku za výhodnou cenu. Za kompletní očkovací schéma, které zahrnuje tři očkovací dávky Cervarixu, klientky VZP zaplatí pouze 5 400 Kč. Očkování proti rakovině děložního čípku představuje pro ženy a dívky velmi důležitou investici, jež má dlouhodobý pozitivní vliv na jejich zdraví. Vakcína Cervarix poskytuje účinnou ochranu proti pěti nejčastějším typům HPV virů, které rakovinu děložního čípku způsobují. Preventivní program VZP „Očkování proti karcinomu děložního hrdla – Třetí dávka zdarma“ potrvá do 31. prosince 2011. Kromě VZP obdobné projekty plánují podpořit i další zdravotní pojišťovny.