Zavraždil Aničku Tomek?

 

Toho osudného dně 13.října 2010, šla Anička ze školy domů zahrádkářskou kolonií v Pražské Troji, Tomek si ji měl vyhlídnout už dříve, dokonce měl sledovat i dům jejích rodičů. Chtěl jí ukrást klíče a dům pak vyloupit. Jenže se to nepovedlo a Anička zemřela, nezbývalo než zahladit stopy, vykopat hrob náčiním, které se povalovalo u zahradních chatek… Druhá verze je ještě děsivější. Tomek si Aničku vyhlídnul a dopředu věděl, co udělá, vykopal tedy hrob, Aničku přepadl, znásilnil a odvlek do zhruba kilometr od místa, kde byla viděna naposledy. Policie má i další vyšetřovací verze, jenže Tomek nespolupracuje. DNA na batůžku Aničky vysvětluje jeho nalezením, stopy na náčiní ke kopání hrobu, vysvětluje pomocí zahrádkářům… Přesto ho už naštěstí tentokrát soud poslal do vazby.

 

Škola „Na Šutce“, kam Anička docházela, se zahalila do smutku. Nikdo nemůže uvěřit, že už se holčička mezi své spolužáky nevrátí. Rodiče školáků se bojí a už od zmizení Aničky jim zajišťují doprovod domů. Škola pořádá besedy a baví se s dětmi, co dělat, když je osloví neznámý člověk.

 

Netruchlí jen rodiče, učitelé a kamarádi, tragédie poznamenala celou republiku, lidé zapalují svíčky, nosí na místo nálezu holčičky, dárky a květiny… Není den, kdy by se o té hrůze někdo nebavil. Zastavila mě neznámá paní a skoro brečela, jen mi řekla „dávejte si na děti pozor, to je hrozný, co se děje.“ Švagrová je z Mostecka a představa že 5 měsíců mohl vrah Aničky z rozhodnutí soudu běhat venku a řádit i v našem okolí, ji mrazí ještě teď. Obzvlášť proto, že má 12 letou dceru… Pro vraha není žádný trest dost dobrý, protože život Aničce nevrátí.

 

Tragédie pro nás může být poučením. Zastavme se na chvíli, zapalme svíčku za Aničku a přemýšlejme, jestli nemůžeme udělat byť jen maličkost, pro větší bezpečnost našich dětí…