Zavinovat, nebo ne?

– Zavinovačka pomáhá dítěti rychleji se adaptovat na nové prostředí. Vždyť v bříšku bylo také schoulené v těsném prostoru. Porod samotný je pro miminko dostatečně velký šok a právě uložení a svázání do zase těsného a vyhřátého prostoru skutečně ocení.

– Navozuje pocit mámina bříška a jeho bezpečí.

– Učí dítě spát, je klidnější a nebudí se vlastními pohyby nebo leknutím z velkého prostoru.

– Dítko lépe akceptuje polohu na zádech, což je jistou prevencí před syndromem náhlého úmrtí kojence.

– Zavinované děti trpí méně kolikami a jsou více spokojené.

– Zavinutím ručiček se obzvlášť u malých miminek chrání před ublížením, poškrábáním ručičkami, které ještě zcela neovládá.

– Dochází ke zpevnění tělíčka, což je v tomto období velice důležité pro zdravý vývoj páteře, a také se s kojencem lépe manipuluje a kojí.

– Zavinování je k nezaplacení u dětí předčasně narozených s nízkou porodní hmotností.

dp11967267Jakou si vybrat?

Pokud jste se rozhodli zavinovačku používat, můžete si vybírat z mnoha modelů a barevných variací.

Klasické české zavinovačky vypadají úžasně v kočárcích. Vyrábí se z různých materiálů (bavlny, saténu), bývají s krajkou, či výšivkou a nejčastěji v bílé barvě.

Rychlozavinovačky jsou obvykle čtvercové a většinou se zapínají na suchý zip a jsou dostupné v mnoha designech, barevných variacích a materiálech. Nicméně na trhu jsou i rychlozavinovačky ve tvaru zavinovačky klasické – jen se místo zavinováním dítě zapne … Prostě opravdu je z čeho vybírat.

Navíc můžete volit mezi letní a zimní verzí. Na trhu jsou už i rychlozavinovačky do kočárků či autosedaček, mnohé z nich jsou doplněné i rukávníkem na držadlo kočárku, aby bylo teplo nejen miminku, ale i mamince – obojí je ve stejné barvě a provedení.

Máte možnost sehnat i zavinovačku slazenou s ložním prádlem, kapsářem a dalšími doplňky v dětském pokoji jakými jsou závěsy, kapsáře, lampičky, lustry anebo přebalovací pultík.

Zdroj: Mimca.cz, modernizena.com

Foto: SAMphoto.cz