Zasypaná Nelinka

otočím se a co nevidím – Nelinka tahá za sáček a je zasypána rohlíkama! Chudinka na mě nechápavě hledí, čemu se směju. Rychle hážu rohlíky do sáčku a jde se k pokladně. Tak ujedeme venku pár metrů a malá už spokojeně spinká. Kdepak čerstvý vzduch je čerstvý vzduch .-)

Nelinka se batolí

Nelinka je zkrátka den ode dne je šikovnější. Ručkami se natahuje po hračkách a v poloze na bříšku pase koníčky. Po ranním kojení je Nelinka čilá, a tak si hraje s hrazdičkou. Párkrát za den ji otočím na bříško, tancujeme, smějeme se a z okna pozorujeme jedoucí auta. Při vyslovení: „Brrm, brrm“ se Nelinka nahlas rozchechtá. Také pozorujeme v kleci zebřičky, které pípají od rána do večera a malá od nich nemůže odtrhnout oči. Celou klec by si nejraději vzala k sobě do postýlky a nejen klec.

Moc si oblíbila časopisy a noviny vůbec. Jak se dostane ke kousku papíru, začne trhat a ochutnávat. To už naštěstí zasahuju… Další zálibou je bouchání hračkou. Tento zvuk přímo nesnáším a obvykle začne s něčím třískat ve chvíli, kdy mi nejvíc třeští hlava a nevím kam dřív skočit. Ale mám s kým o své zážitky z mateřství podělit… .-)

Nelinčina první kamarádka

S Veronikou si dále vyměňujeme postřehy a dovednosti holčiček, Nelinka umí to a Johanka zas ono. Zprvu mi nešlo do hlavy, že se Nelča ještě neumí překulit ze zad na bříško, zatím co Johanka by za přetáčení zasloužila medaili. Ale za pár dnů, pozóóóór, Neli zvedá hlavičku, vykopne nožičkou a kutululum a je na bříšku. Krása!!! Mohla jsem na své šikulce nechat oči. Samozřejmě za chvíli následuje dlouhý řev a já neváhám, malou obracím zpět a zahrnuji polibky :-) Nelinčina záda už jsou ale pevnější, a tak se snaží i sednout. Sama to ještě nedokáže, dáváme si ji na klín, různě si poskakujeme a děláme paci, paci, pacičky, a to se jí nesmírně líbí. Když na Nelinku zavolám a uslyší své jméno, začne se usmívat. Nahodí krásný bezzubý úsměv a pokud je v náladě, přikrčí i nosík. Velikou radost má z příchodu tatínka. Vrací se nám po třetí hodině odpoledne a malá s sebou mrská a vleže pochoduje na místě.

Roste nám do pěkné slečny, vedle náušniček ji přibyly i vlásky. Už to není jen to jemné chmýříčko, jsou to jemné vlásky, které sílí a tmavnou. Moc by se mi líbilo, kdyby měla kudrlinky. Že bych zkusila natáčky, takové ty maminkovské hračky? .-) Nelinka má hraček tolik, že neví, s jakou si hrát jako první, ale při přebalování jí na hraní stačí vlastní nožky. Jakmile jí sundám ponožky, bere nohu do ruky a šup s ní do pusinky. Někdy mám co dělat, abych jí vůbec přebalila, už má sílu. Při kojení si hraje s mými řetízky, aby ne, jsou lesklé s přívěskem, tak co by mamku trochu nepoškrtila. Stačí se ale jen trochu zamračit a Nelinka ví, že má pokračovat v kojení.

A jak se Nelinka cítí ve vodě? Líbí se jí koupání nebo řve jak tygr, jen co uvidí tatínka napouštět vodu do vaničky? To vám povím zase příště… Hanka

Bude to asi … Nelinka? Nelinka, já a… cukrovka! Nelinka se narodila dřív První postýlka – inkubátor Nelinčino kloboučkové kojení Nelinka má náušničky!

Sledujte každý týden vyprávění maminky Hanky a její dcerušky Nelinky, její první očkování, první úsměvy, první naušničky, první krůčky i neplechy ve vašem oblíbeném magazínu. Svou holčičku na digitálních obrázcích úžasně zachycuje nejen maminka, ale i táta, jemuž se oko fotoaparátu stalo šestým smyslem. Navštivte jeho stránky a přesvědčte se sami: Galery Fotobanka.cz