Záhadné cestování gumičky

Dnešní kouzlo je velmi jednoduché ale ovšem neuvěřitelné.Diváci budou moc spatřit jak obyčejná a klidně vypůjčená gumička cestovat mezi vašimi prsty. Svému obecenstvu ukážeme jak si navlečeme gumičku na ukazovák a prostředník pravé ruky ( viz. obr. 1).
Všechny prsty potom zatneme v pěst a když levou rukou před zatnutou pravou přejedeme ze zdola směrem nahoru, tak aby pravá ruka byla aspoň na chvíli zakrytá, v mžiku, kdy se divákovi pravá ruka znova ukáže, hle gumička přecestovala na prsteníček a malíček. Záhadné a nevysvětlitelné kouzlo, které z vás mezi přáteli a rodinou udělá opravdového kouzelníka !

Pomůcky, které budeme potřebovat k tomuto kouzlu :

• Obyčejná gumička

Vysvětlení:

Na začátku gumičku ukažte, aby vám všichni věřili, že je obyčejná a klidně si ji vypůjčete, to zmocní efekt ! Potom si navlékněte gumičku na prostředníček a ukazováček pravé ruky ( obr.1). Než zatnete ruku v pěst, musíte nenápadně a velmi svižně napnout gumičku levou rukou tak, aby jste ohnuli všechny prsty ( obr.2). Teď máme gumičku nataženou přes nehty čtyř prstů ( obr.3). Obecenstvo teď vidí gumičku navlečenou na prostředníčku a na ukazováčku, a netuší, že gumička je v tento okamžik natažena přes čtyři prsty. Teď už stačí udělat pohyb „na okrasu“ a přejet levou rukou před pravou ze zdola nahoru, aby se na malou chvíli zakrylo to, jak současně otevřeme pravou ruku( narovnáme všechny 4 prsty). Celé je to velmi neuvěřitelné, ale celé kouzlo funguje automaticky ! Gumička sama přeskočí na druhé dva prsty ( prsteníček a malíček)(obr.4 a 5). Teď už můžeme ruku ukázat z obou stran a vychutnat si bouřlivé ovace vašich diváků, kterým gumičku můžeme ihned zapůjčit !

gumickygumicka2
gumicka 3 gumicka 4
gumicka5

Rada pro začínající kouzelníky :

Dobře si kouzlo nacvičte než ho budete někde předvádět. Prvním divákem poslouží nejlépe zrcadlo. Odhalí spousta chyb, ale nikomu je neřekne. Potom můžete zkusit kouzlo v rodině a u kamarádů. Nikdy neukazujte stejné kouzlo dvakrát před stejným publikem a také neříkejte předem o co v kouzlu které budete předvádět půjde.

Hodně štěstí při kouzlení vám přeje :

podpis

Pavel Dolejška
Více info na : www.paveldolejska.com