Začarovaný kruh oslabené imunity

Kdo je nejvíce ohrožen?

Hlavním problémem vysoké nemocnosti a častého opakování nemoci bývá oslabená imunita. Mívají ji především děti, jejichž imunitní systém není ještě plně rozvinutý, a starší lidé, u kterých je do jisté míry již opotřebován. Naši imunitu však ohrožuje i přílišná fyzická námaha a vyčerpání, také psychické napětí a stres.

wobenzym2Co může pomoci?

Své nezastupitelné místo mají látky jako vitamíny, probiotika a enzymy. Probiotika jsou živé mikroorganizmy, které se dostávají do těla v potravě a příznivě ovlivňují střevní mikroflóru, působící na sliznici střeva – významnou složku imunitního systému v lidském těle. Vitamíny, které naše tělo nevyrábí, se nejčastěji účastní látkové výměny jako součást enzymů, bez nichž by nemohly probíhat žádné biochemické procesy – bez enzymů by neexistoval život.

Velký význam enzymů

Některé enzymy v našem těle řídí správné fungování imunity. Nicméně v období, kdy je organizmus oslaben, nedokáže sám zvládnout např. silný zánět, je důležité přijímat enzymy zvenčí. Zabraňují vysoké nemocnosti a častému opakování nemoci, které by mohlo mít neblahý vliv jednak na naše zdraví, jednak na kvalitu života jako takového. Nejznámějším enzymovým lékem, který posiluje oslabenou imunitu a působí proti zánětům a otokům, je Wobenzym.

Posilme oslabenou imunitu!

Náš imunitní systém je napadán stále rafinovanějšími způsoby, objevují se nová onemocnění, roste počet alergiků. Nepodceňovat prevenci a ochranu našeho imunitního systému se skutečně vyplatí, a to zdaleka ne pouze finančně, tedy tím, že nebudeme odkázáni na výplatu nemocenských dávek. Zdraví máme každý skutečně jen jedno a je na každém z nás, jak o ně budeme pečovat.