Za osm minut nadsázky…

Patrně to ale není podstatné, náš biolog vždy komentoval vývoj planety velmi ležérně: „To máte fuk,“ říkával „miliarda tam, miliarda sem, ono se stejně nic převratného nedělo.“ Co jsme ale museli mít zažité s absolutní jistotou („- i když vás o půlnoci vzbudím“), byla sluneční soustava. Díky slunci žijeme… každých osm minut v nejistotě.

Osm minut putuje světelný paprsek až do našich oken. Neplaťte si drahého psychologa, už tato fakta jsou skvělou terapií pro depresivní stavy. Kdykoli jste přesvědčeni, že lepší už to nebude, vězte, že každých následujících osm minut může být posledních. Myslete na svých osm minut, když vám není do zpěvu, když stojíte ve frontě, když se vám třeba rozbilo auto. Jen osm minut lítosti, strachu, vzteku a bezmoci.

Myslete na svých osm minut, především když se pohádáte s nejbližšími – ne nadarmo se říká, že je třeba žít každým okamžikem. Užívejte, když se daří, když právě tiká osm minut, přesně takových, jaké si jen dokážete přestavit. Naučme se být bdělí a buďme ve své bdělostí smělí, protože ať už slunce zhaslo, či ne – čas běží…

Za osm minut nadsázky, užijte si čas lásky .-)