Za lyžováním do Herlíkovic

 

herlikovice2Po příjezdu do areálu vás zaměstnanec ve žluté vestě uvede na parkovací místo tak, aby bylo zabezpečeno dostatečné parkování pro všechny návštěvníky. Poté se můžete vydat do přilehlého servisu, kde Vám ochotně pomohou se seřízením lyží, nebo rovnou po pro auta uzavřené cca sto padesát metrů dlouhé cestě k patě sjezdovky, ke kasám a toaletám.

Kasy ve ski areálu jsou kryté dřevěnou střechou a tak nehrozí, že by Vás obtěžovalo sněžení nebo vítr během placení či uklízení permanentek do kapsy bundy. Během naší návštěvy proběhl nákup velice rychle, díky dostatečnému množství otevřených kas. A vydáváme se na samotný vlek.

herlikovice1

Ti, kterým nevadí kotva, mohou vyjet hned prvním vlekem. My se vydáváme kolem občerstvení s posezením k lanovce na Přední Žalý. Kopeček je to pěkný, ale i s vybavením nezabere víc, jak pět minut chůze. Nasedáme na čtyř-sedačkovou lanovku a už se vezeme. Bohužel nám nepřeje počasí a tak rozhled není takový, jako za slunečných dnů. Na vrcholu kopce dopínáme snowboardy, kontrolujeme lyže a vyrážíme zjistit, jak je na tom sjezdovka.

Perfektně upravené a zasněžené svahy areálu poskytují vyžití jak pro začátečníky, tak pro opravdové nadšence. Rodiče s dětmi jistě potěší dětský park, který je vybaven třiceti metrovým lyžařským kobercem a moderními výukovými pomůckami.

Samozřejmostí je přítomnost Skiservisu a půjčovny lyží a snowboardů. Můžete také využít test centra lyží Head a vyzkoušet si některé novikny. Neřidiče jistě potěší možnost Skibusů z Mladé Boleslavi, Plzně, Prahy a Pardubic.

Jednodenní lyžování stojí 580 korun pro dospělého a 350 pro dítě. V letošním roce je ale možné využít opět O2 Extra slevu 30% na jednodenní permanentku.