Z modelky maminkou

Poletíme za tátou až po porodu

Michal Odletěl na konci ledna, já jsem tady, protože do letadla už mě nechtěli pustit, tedy mohla jsem letět jen na čtrnáct dní. Taky měnit na poslední chvíli vše, na co jsem se připravovala by nebylo rozumné. Je tam jiný styl života, jiná lékařská péče. Kdyby to bylo od začátku těhotenství, tak bych se porodu v Anglii nebránila, ale takhle…

Navíc bych měla daleko od sebe svou rodinu, kterou budu zajisté při prvním dítěti potřebovat, aby mi poradili co a jak. Zatím jsem se vrátila k rodičům na domeček. Mám tady stále svoje místo, tedy to všechno chystám tady. Partnerství na dálku je těžké, zvlášť pro nastávající maminku, ale potenciální rodiče ví, že… Pro každého fotbalistu je taková nabídka obrovská příležitost a je třeba ji „chytnou za pačesy“ i když v tomto případě je to dvojsečné… V létě, pokud Michal bude v Anglii zůstávat, se budeme stěhovat za ním a všechno zařídíme hlavně u táty. Do Čech ale určitě budeme jezdit na dovolenou.

Co se pro vás změnilo, byla dilemata, jak to vše zvládnout…?

My jsme miminko plánovali i neplánovali. Sami jsme byli překvapeni, že vše přišlo tak brzo. To ale samozřejmě nemění nic na tom, že jsme byli oba dva šťastní. Já jsem ještě studovala vysokou školu, ale nakonec se všechno dalo skloubit dohromady. Akorát ten stres určitě nebyl prospěšný. Navíc jsem pořád tvrdila a tvrdím, že těhotenství není nemoc, takže jsem stále dělala to, co normálně dělám. Těhotenství není nemoc Měla jsem to štěstí, že mě žádné ranní nevolnosti netrápily, vlastně kdybych nevěděla, že jsem v jiném stavu, tak na sobě snad nic nepoznám. Doprovázely mne jen závratě a pocity malátnosti, což stále přetrvává. Tloustnutí se taky začalo projevovat až od čtvrtého, pátého měsíce. Akorát prsa se opravdu zvětšila, ale to bylo spíš takové příjemné nejen pro mě… .-))

Mají modelky maminky z těhotenství obavy kvůli zakázkám, smlouvám, či předsudkům z hormonálních změn a kil navíc…?

U mě s přibývajícím bříškem a kily navíc samozřejmě obavy také rostly. Vždycky jsem byla zvyklá na ploché, vysportované bříško, které v modelingu potřebujete a najednou se všechno začalo zakulacovat… Odraz v zrcadle se mi moc nelíbil, nebyla jsem spokojená než jsem si na všechno zvykla. Začala jsem se brát taková jaká jsem a těhotenství si užívat…

Dodržujete nějaká zvláštní opatření v oblasti výživy, tréninku, péče o pleť, vlasy, máte nějaké rady a doporučení pro mámy?

Nic zvláštního jsem si neodpírala, na co jsem měla chuť, to jsem si dala, ale upozorňuji, že jsem se nepřejídala. Přiznám se, že dodržuji správný pitný režim, spořádám spoustu čerstvé zeleniny a ovoce a nebráním se pohybu. Hodně mi prospívá pobyt na čerstvém vzduchu a spánek….-) Vyčištění pleti přenechávám zkušené kosmetičce, jinak ji zbytečně nezatěžuji make – upem a nechávám pleť volně dýchat. Ke kadeřnici chodím stejně jako dřív. Ale co jsem vážně dělala a dělám pro své tělo je:

Mazat, mazat a mazat …

krémy, oleji, jen ať je pokožka pěkně vláčná a pružná. Jsem ale těhotná poprvé, tedy taky toho moc nevím, příště taky už budu moudřejší. Ale nakonec každý člověk je individuál, tedy ani takové rady, které pomohly mně nezaručují, že pomohou ostatním maminkám. A každé zakulacené bříško a kila navíc jsou u těhotných žen nádherné. Takže nastávající maminky, tím se vůbec netrapte!

Kdo se v bříšku schovává? Jaký byl první ultrazvuk? Bude Michal u porodu? Poletí rodinka do Anglie?

 

Foto: Martin Feix, image: Hanka Mücková