Výroky o dětech

„Zkus si dát na břicho dvacetikilový batoh, na záda pětikilový, abys nepřepadl, na nohy si dej kilová závaží a pak se mi můžeš smát, že funím po třech schodech.“ Setřela přítele Blanka.

„A myslíš, že vážně miminko nemůže vidět ani špičičku při milování? A co otřesy, které tam musí mít…“ Strachoval se zase manžel Jitky, holt některým chlapům to nevysvětlíte ani po stopadesáté…

O kojencích

„Když naše dvouměsíční miminko už pátý den pořád plakalo, protože ho trápili prdíky, prohlásil můj manžel: No co, zabít ho nemůžeme, vrátit taky ne, tak se holt budeme muset postarat. Načež ho oblékl a vyrazil ho udyndat v kočárku.“ Napsala o černém humoru manžela Lenka.

„Ne, on se nepokakinkal, je zkrátka prosranej až na punčošky.“ Sdělila své šišlající tchýni holý fakt Jarka a tchýně s ní za to 14 dní nepromluvila.

O batolátkách….

„Ten kluk je tak vyčůranej, že z něj bude buď právník, ajťák nebo podvodník.“ Můj manžel poté co si Adík už po několikáté usnadnil práci s vkládačkou tak, že ji zkrátka otevřel a plastové tvary do ní nasypal, místo aby je poslušně vkládal otvory, což jsme mu jako blbci už hodinu předváděliJ. „Nebo číšník.“ Dodala jsem a narazila tím na jeho profesiJ.

„A nevadí ti, že si tvůj synek zkouší tvoje kozačky? Ne, nevadí, víš kolik dneska vydělávají travestiti na show?“ Odpověděla své kamarádce Věra poté, co se její 18 měsíční batole snažilo nasoukat do bot jen o málo nižších než bylo ono samo.

Předškoláci

„Vždycky jsem si myslela, že jako vysokoškolačka, která má doma milion encyklopedií, budu vědět odpovědi na všechny dětské otázky. No a pak se mě Terezka zeptala proč vzduch není vidět? S odpovědí protože prostě není, se nespokojila, tak jsem jí dala telefon na Českou hydrometeorologickou stanici a řekla jí, ať si tam zavolá a zeptá se. Naštěstí ještě neumí vyťukat čísla.“ Svěřila nám svou taktiku Petra.

Tatínek Tomáška musel řešit jinou zapeklitou otázku. „Tatííí, proč je bobek hnědý? A když budu jíst jen červené věci, bude červený? Přiznávám, že jsem nevěděl a tak jsem Tomáškovi řekl, ať to zkusí. Druhý den svolal celou rodinu, ať se jde podívat, je ono je to opět hnědé a proč? To už jsem nevydržel a řekl mu, protože to leze ze zadku. Odpoledne svůj zážitek vyprávěl nechápajícím maminkám na pískovišti.“

Školáci

„Jestli si ten pokojík neuklidíš, tak ti ho uklidím sama, ale to tam pak nenajdeme nic ani jedna.“ Oznámila Jiřina své dcerce, která následně dostala výbuch smíchu.

„Já jsem ti sice říkala, že chemii v životě potřebovat nebudeš, ale naučit se ji zkrátka musíš.“ Kdo by neznal podobnou větu v různých obměnách….

„Tak si toho ptáka třeba vycpi, ale nestraš s ním ségru.“ Dvojznačná věta je napomenutí, které uštědřil tatínek Mirkovi, který si přinesl domů mrtvého vrabce a honil s ním mladší sestru po pokoji.

Starší děti

„Ty jsi byla nakupovat v dětském oddělení?“ Narážka na Elišku, která si přinesla mini tričko s módním potiskem kočičky.

„Ty když se protáhneš, zboříš půl bytu.“ Nešťastná maminka dvoumetrového syna, který po rozpřažení rukou zničil poličku a dvě lampičky.

A co vy? Napište nám nějaké veselé výroky, které vám ujely. Nejlepší ohodnotím knížkou.

Začněme těhulkovskými