Vyrazte na divadelní zahrátky

 

29. 5. ŠAŠCI A KLAUNI V ZAHRADĚ

První odpoledne Divadelních zahrátek zahájí napříč generacemi oblíbený Kašpárek v rohlíku a jeho bejbypankový Kabaret. V Cirkuse Ţardini si všichni rovnou na místě mohou vyzkoušet, jaké to je stát se cirkusovým artistou. Dopoledne doplní klaunská dílna a praktické ukázky klaunského líčení.

 

5. 6. (DĚTSKÁ) OPERA V ZAHRADĚ

Program druhého odpoledne bude mít na starosti Dětská opera Praha. Pozve na výpravu tajuplnou zahradou, ve které kvete Pohádková květina. Děti i jejich rodiče se pak zabaví ve výtvarné či pohybové dílně lektorky Adély Skálové a odpoledne zakončí dvě Miniopery od Zdeňka Svěráka a Jaroslava Uhlíře: O Karkulce a O Budulínkovi.

 

12. 6. SVĚT POHÁDEK V ZAHRADĚ

Třetí odpolední setkání přinese pohádky, které jsou tak trochu jiné, než jsme zvyklí. Obě budou patřičně temperamentní: Divadlo Drak přiveze Černošskou pohádku z Afriky a Divadlo Líšeň přijede s pohádkou Paramisa – Chytrý hloupý rom, ve které nebude chybět ani doprovod živé cikánské kapely.

 

19. 6. BAJKY V ZAHRADĚ

Divadelní zahrátky zakončíme ve Voršilské zahradě s roztodivnými zvířátky. V inscenaci Malého Vinohradského divadla si sličná beruška si otevře detektivní kancelář; v interaktivní Velké medvědí pohádce pohádce, do které se může zapojit každý, prožije medvěd mnoho veselých příhod; a navrch legendární Dračí pohádky, ulítlé pohádky, kterými turnovští Čmukaři královsky baví diváky již tři desetiletí.

 

Program Divadelních zahrátek najdete na www.novascena.cz a krátkou videoupoutávku na

 

http://www.youtube.com/watch?v=7mZPqUEHWjM

 

29.5. a 5.6 jednotné vstupné 150 Kč, děti do dvanácti let 20% sleva. 12. a 19.6. VSTUP ZDARMA.

 

Občerstvení na místě zajistí stánek Café NONA.

 

Programy začínají od 14:00