Vyjímečný trest pro travičku

 

27 letá Veronika Sieberová Z Nejdku, dala loni v srpnu své 6 leté dcerce Terezce vypít Fridex. Chtěla ji otrávit a vinu svalit na svého bývalého partnera, tátu holčičky. Terezka trpěla ukrutnými bolestmi bříška, zatímco její máma stála u postýlky, smála se a své dcerce na rovinu řekla, že chce, aby zemřela. Nakonec ale zavolala záchranku. Lékařům neřekla, co se holčičce stalo a ti ji tak mohli začít léčit až po zdlouhavých testech. Terezka přežila jen zázrakem a díky skvělé práci lékařů.

 

„Pokud neměla slitování se svou dcerou, nemůže počítat s tím, že soud bude mít slitování s ní.“ shrnul soudce svůj verdikt. Vronika S. Podle něj vraždu plánovala, určila si strategii, koupila Fridex a po činu odnesla lahev do vzdálenějšího kontejneru, aby zahladila stopy. Mohla alespoň lékařům pomoci s diagnózou, ale ani to neudělala. Podle psychologa byla při činu při smyslech, ale lze jen těžko říct, jestli chtěla Terezku zabít nebo jen vyvolat dramatickou situaci a uškodit bývalému partnerovi.

 

Soudce tentokrát sáhl k vyjímečnému trestu 25 let, při verdiktu se krkavčí matka hroutila a musela si sednout. Nepomohla jí ani vyjádřená lítost. Proti rozsudku se na místě odvolala.

 

A já myslím, že trest je spravedlivý. Vyjde z vězení ve věku, kdy už nebude mít možnost založit si novou rodinu, navíc si bude muset odpracovat ještě pár let do důchodu a pravděpodobně bude na sklonku života sama. Celý život bude žít s vědomím, že ztratila dceru, pochybuji, že ta by jí odpustila…

 

Stejně tvrdé tresty by ale měly padat i v jiných případech vražd a pokusů o vraždy dětí. V tomto případě určitě sehrála roli pohnutá výpověď Terezky, ale kdo promluví za novorozence v igelitce, ubitá nebo udušená miminka nebo zavražděné utýrané děti? Nikdo. A proto možná dostávají jejich vrahové mnohem nižší tresty. Koho zajímá, že Veronika vraždu naplánovala, zatímco jiní vraždí své děti v afektu? Výsledek je stejný, a proto by měly být i stejně vysoké tresty. Snad tento rozsudek bude příkladem pro další soudce….