Vychytávky na dovolenou

 

Chytré pravidlo radí: „na dovolenou si vezměte jen polovinu oblečení, které máte v plánu si sbalit a dvakrát tolik peněz, než jste měli v úmyslu“. Také už se vám stalo, že jste se z dovolené vrátili s polovinou čistého oblečení, protože jste si vlastně vystačili hlavně s plavkami a něčím přes ně? Ale přesto na další dovolenou balíte stejné množství věcí „kdyby náhodou“. Udělejte to jinak, vezměte si opravdu minimum oblečení a k tomu o něco více peněz s tím, že „kdyby náhodou“, nějaké to tričko si dokoupíte. Uvidíte, že k tomu nakonec nedojde. Vyplatí se také zjistit, jestli na hotelu, kam míříte, mají na pokoji ručníky a fén, pokud ano, ušetříte hromadu místa.

 

Kromě oblečení a běžné drogerie, si nezapomeňte vzít ani vychytávky pro věčně upatlané ruce dětí a vaše osvěžení. Pomůžou vám například vlhké ubrousky, desinfekční bezoplachový gel nebo třeba vodu ve spreji. Opalovací krém a ochraná tyčinka na rty, by měla být také samozřejmostí. Pro vyčistění pleti nebo odlíčení, skvěle poslouží napuštěné vatové tampony určené pro odlíčení, kterými ušetříte další místo v kufru. Pokud jste se rozhodli řídit první radou, určitě si přibalte i malý reklamní vzorek pracího prášku nebo si ho trochu odsypte.

 

Hodně maminek malých dětí řeší potíž s nočníkem. Na sbalení je příliš velký, i redukce na záchod zabere dost místa. Pokud nechcete utrácet zbytečné peníze za skládací nočník, kupte levný malý nafukovací kruh, který použijete na záchod místo redukce a klidně ho po dovolené můžete vyhodit. Malou potřebu zvládnou holky i kluci vykonat do kelímku, který následně vylijete do záchodu.

 

Letíte do země, která není zrovna vyhlášena čistotou? Vezměte si s sebou jednorázové přebalovací podložky, které se v případě nouze dají použít i na sezení na znečištěné sedačky. Přebalovací podložku využijete i v letadle, ddyž budetě potřebovat uložit miminko ke spánku na sedačce.

 

Gumové pantofle unosíte u vody vy i děti. Jsou daleko praktičtější než žabky, dá se v noch jít do vody i do deště, lehce se omyjí.

 

Jaké vychytávky na cesty máte vy? Poraďte ostatním. Napište na simova@rodinaaja.cz. Vybrané příspěvky zveřejním.