Vraždící zrůdy

32-letá žena z Lovosic, vychovává tři děti ve věku od čtyř do osmi let (tedy o jedno se starají prarodiče). Další už zřejmě nechtěla, ale že o možnosti podvázání vaječníků či běžné antikoncepci, zřejmě neslyšela. Když policie před třemi týdny vyšetřovala nález mrtvé novorozené holčičky v igelitce, určitě nečekala, k jak hroznému zjištění později dojde. Ukázalo se totiž, že už jde o druhého mrtvého novorozence od jedné ženy. První miminko porodila v roce 2007 v přírodě, prý bylo mrtvé a tak ho vyhodila do Labe. Druhé miminko už rodila doma, utopila ho v záchodě a schovala do sklepa. Později ho pohodila u železničního mostu. Svůj čin ospravedlňovala špatnou sociální situací… Jak se asi muselo cítit nechtěné miminko? Co muselo prožívat, když ho máma po prvním nadechnutí utopila jako kotě? Z případu je mi opravdu zle. Jak může máma, která už dokonce děti má, něco takového udělat? Copak je málo informací o baby boxech, anonymních porodech či přímých adopcích? Vždyť stačí jen zavolat do Klokánku a oni si miminko vyzvednou a o vše se postarají. I kdyby ho snad odložila jen v nemocnici, udělala by líp. Dala by mu alespoň šanci žít a bezdětné rodině mohla splnit největší přání. Nechápu, nechápu, nechápu….

Zrůdný je i případ, který včera začal projednávat královéhradecký soud. Kdo by si z loňského května nepamatoval nešťastné rodiče ztraceného devítiletého Jakuba Šimánka? Slzy a oči plné naděje, že se jejich syn brzy vrátí. Opak byl pravdou. Kubu si na dětském hřišti vyhlédl slovenský pedofil Antonín Novák, který ho nalákal na PC hry, znásilnil ho a zavraždil. Dokonce si ho natáčel a fotil. Po jeho zatčení vyšlo najevo, že byl na Slovensku několikrát odsouzen k ústavní léčbě za pohlavní zneužívání dětí. K vraždě tedy nemuselo vůbec dojít. Stačilo by, kdyby takové lidi už nikdy nepustili ven… Krátce před začátkem soudu, zemřela Kubova maminka na otravu oxidem uhelnatým. Podle výpovědi jejích blízkých měla po Kubíkově smrti hodně podlomené zdraví. Kdo by neměl…

Nováka nechce nikdo hájit. První soudem vybraný právník, požádal, aby případ převzal někdo jiný. Tak se k němu dostal Rudolf Fori, který má ale s pedofilem evidentně také problém, protože prohlásil, že je u soudu zbytečný a kdyby byl ještě trest smrti, určitě by ho Novák dostal. Kdo z vás by se pod toto prohlášení nepodepsal? Jenže za tento výrok bohužel Forimu hrozí postih od napomenutí až po vyškrtnutí ze seznamu advokátů… Novákovi naproti tomu hrozí až doživotí a já nepochybuji, že ho dostane. Jen Kubovi to už život nevrátí a jeho rodina už navždy bude mít u stolu dvě prázdná místa. To všechno jen kvůli jednomu úchylovi a nedokonalým zákonům, které ho nedokázaly udržet mimo normální společnost….

Co si o případech myslíte vy?