Víte, jak urychlit hojení po operacích včetně porodu?

Možné komplikace

Otoky, krevní výrony a podlitiny mohou zpomalovat hojení a jsou také jednou z příčin bolesti. Závažnou komplikací hojení může být bakteriální infekce. V takovém případě je zpravidla nezbytné nasadit antibiotika. Každá rána se hojí jizvou, která může v některých případech komplikovaného hojení znamenat významný problém do budoucna.

 

Enzymy v našem těle ovlivňují hojení ran

Některé enzymy v našem organizmu usměrňují průběh zánětu a vstřebávání otoku tak, aby to bylo pro tělo co nejúčelnější a nejrychlejší. Je to dáno především tím, že výrazně zlepšují činnost lymfatického systému a prokrvení tkání v místě poranění. Operace a úrazy jsou ale událostmi, na jejichž rychlé zvládnutí nemusí tyto enzymy stačit. Proto je vhodné podpořit je obdobnými enzymy zvenčí. Dlouholeté výzkumy ověřily účinnost unikátní směsi proteolytických enzymů, která je obsažena v jediném tradičním léku systémové enzymoterapie – léku Wobenzym. Účinek jiných enzymových směsí může být zcela odlišný. K léčbě proto vždy používejte lék, nikoliv enzymové doplňky stravy, které nejsou k léčbě určeny.

 

Účinná pomoc po operacích

Podpůrná léčba Wobenzymem urychluje vstřebávání otoků, krevních výronů a podlitin, čímž zmírňuje i bolest. Použití Wobenzymu zkracuje dobu hojení rány po operaci včetně porodu, posiluje oslabenou imunitu a omezuje výskyt pooperačních komplikací např. s hnisáním rány nebo nadměrným jizvením. Díky tomu také pomáhá zajistit tvorbu menší a měkčí jizvy – proto je Wobenzym velmi často používán např. po plastických operacích. Nejlepšího účinku dosáhneme, když začneme užívat Wobenzym co nejdříve po zákroku, samozřejmě po předchozí konzultaci s ošetřujícím lékařem.

 

 

Po kterých operacích Wobenzym může pomoci?

  • Po gynekologických operacích včetně porodu
  • Po plastických operacích
  • Po ortopedických operacích včetně výměny kyčelního či kolenního kloubu
  • Po operacích zlomenin
  • Po stomatochirurgických zákrocích (extrakce zubů moudrosti, resekce, zavedení zubních implantátů aj.)
  • Po chirurgických operacích