Virtuální ordinace

Statisíce lidí by mohli potvrdit z vlastní zkušenosti, že přestat kouřit je prostě problém. Nějakou dobu vůbec trvá, než si člověk uvědomí, že je skutečně závislý na nikotinu, než absolvuje neúspěšné pokusy s tím sám přestat, kouše žvýkačky, lepí na sebe náplasti a nakonec povětšinou svůj boj se závislostí prohrává.

Když už takový kuřák přijme fakt, že s jeho rozhodnutím přestat kouřit mu může seriózně pomoci jedině lékař, stojí v cestě řada dalších obstrukcí, které dobře známe, když se nám do něčeho „moc nechce“ nebo máme obavy, jak to zvládneme. Objednat se k lékaři po telefonu je pro řadu lidí nepříjemná záležitost a jít si jen tak sednout do čekárny na bůhvíjak dlouho se nám také nechce.

A právě v tu chvíli přichází na pomoc internet. Například na webových stránkách www.odvykani-koureni.cz se budoucí pacient nejprve dozví řadu informací o tom, proč je vlastně tak těžké přestat kouřit a jaké možnosti, podpořené účinnou léčbou, existují. Následně může hned na první straně webu kliknout na odkaz „on-line objednávání“.

Zde si stačí vybrat region, z kterého pochází a ze seznamu lékařů si vybrat toho, který mu například umístěním nejvíce vyhovuje. Pokud má u sebe dotyčný odborník odkaz objednat on-line, stačí opět kliknout a vybrat si volný termín, který se zobrazí v přehledné tabulce. Výběrem tohoto termínu se otevře krátký formulář pro několik osobních údajů a mobilní telefon, na který následně přijde potvrzující smska a je hotovo!

Kromě objednání se k lékaři zde můžete odborníků položit otázky, související s kouřením a jeho léčbou, přečíst si řadu odborných textů s touto problematikou a také se podělit s řadou dalších lidí, kteří řeší podobné problémy.

Moderní doba si žádná moderní přístupy a začít s léčbou odvykání kouření ještě nikdy nebylo tak snadné!

Přestali jste kouřit? Jak jste to dokázali? Myslíte, že virtuální ordinace je dobrá věc? Měla by se zavést i u jiných lékařů?