Velikonoční dekorace

 

Tvoření s nejmenšími.

Batolata ráda matlají barvičkami a také trhají. Můžou vám tedy pomoci s výrobou tří jednoduchých dekorací. Na rozjezd zvolte papírové vajíčko, které překreslíte a vystřihnete. Dítě ho pak libovolně vymaluje prstovými barvičkami.

 

Skvěle vám poslouží i vejce ze sádry, s dírkou vespod. Seženete ho v papírnictvích nebo hobby marketech v různých velikostech a stojí jen pár korun. Vejce dejte na špejli a nechte prcka, ať vytvoří svou barevnou kreaci. Starší dítě už zvládne vajíčko pomalovat štětcem nebo fixem. Takové vajíčko na špejli můžete přilepit a pod něj na dotvoření přidejte třeba tenké barevné stužky.

 

velikonocni_beranek

K velikonoční ovečce budete potřebovat barevný papír, bílou čtvrtku, bílý krepák a šňůrku. Zatímco budete vystřihovat tělo, hlavu a nohy ovečky, může vaše ratolest trhat kousky krepáku na srst. To si pak na ovečku libovolně nalepí. Ze zadní strany ovečky nalepte kolíček a dekoraci můžete libovolně připnout, kde se vám zachce.

 

Tvoření se staršími dětmi.

Děti, které už nejedí výtvarné potřeby, můžou zkusit sádrové odlitky. V papírnictví nebo kreativních potřebách, koupíte velikonoční formičky a sádrovou hmotu, kterou jednoduše do formiček vtěsnáte. Hotové výtvory necháte zaschnout a můžete je použít jako dárek pro babičky nebo třeba zápich na špejli.

 

velikonocni_oseni

Nechte také děti vytvořit velikonoční osení. Stačí jakákoliv miska, třeba od masa, kterou ozdobíte barevnou stužkou. Až vám travička vyroste, použijte výše zmíněné dekorace na dozdobení.

 

Foto: mckolibrik.cz