Ulice, Ordinace, VKV a spol.

Napadlo mě to, když v úterní Ordinaci náhle zemřel jeden z hlavních hrdinů, ze zvědavosti jsem nakoukla na stránky TV Nova a ejhle, diskuze, jak by se měl vrátit zpět a jak to bez něj už nebude ono atd.. Musela jsem se pousmát, jak lidé prožívají s herci jejich seriálové role, jakoby to byly skutečné osudy. Na seriálech naštěstí závislá nejsem a nevadí mi, když propásnu nějaký díl. Ale zase jsem ráda, když mi vyjde žehlení na úterý či čtvrtek, kdy právě ordinace běží. Pak ještě ráda skouknu Doktora House, který mi občas připomene praktiky v našem zdravotnictví s tím rozdílem, že u nás se občas ke kýžené diagnóze lékaři nedoberou. No a z kriminálek snad jen Myšlenky zločince. Přes de nemám na seriály čas a mnohdy raději večer ulehnu s časopisem či knihou.

Ivana je na seriálech závislá úplně. „Jakmile běží nějaká telenovela, musím vidět každý díl. Co máme kabelovku, tak tam dají najít na každou chvilku. Ale mám dvě oblíbené, které běží dopoledne, zatímco si malá hraje. Stíhám u ní ale i vařit a uklidit. No a z těch českých sleduji Ulici, která běží hned potom, co uložím Klárku do postýlky. Podle nálady sleduji Ordinaci nebo VKVčka a druhý seriál si nahrávám a pouštím si ho přes polední spinkání Klárky. Odpoledne se ale vždy věnuji malé, chodíme ven. Občas, když nic nestíhám, tak nadávám, že kdybych nesledovala ty seriály.. Ale nemůžu si pomoct, jsem na nich prostě závislá. Když už se nikam nedostanu, tak alespoň sleduji, jak žijí jiní.“ Krčí rameny Ivana.

Adéla má k seriálům rozporuplný vztah. „Moje vzpomínky na mámu jsou veskrze kladné, ale narušují je seriály Dallas, Dynastie a potom také telenovela Esmeralda. Když jsem si s ní v době těchto seriálů chtěla popovídat, napomenula mě a to mi vadilo. Co je hloupý seriál proti popovídání si s dětmi? Kvůli tomu na seriály nekoukám, tedy občas se podívám na nějaký ten díl a i když mi jich 10 uteče, tak zjistím, že stejně chytnu nit. Seriály a televize vůbec, by neměly zasahovat do života lidí natolik, aby zapomínali na skutečný svět. Když si vzpomenu, jak máma šílela, když jsem jeli na dovolenou, aby jí někdo nahrál díly, které propásne, mrazí mě z toho.“ Vypráví Adéla.

A jaký vztah k seriálům máte vy? Sledujete nějaké?