Ukradl auto s miminkem!

Mladá maminka s svým dvouletým a pětiměsíčním synem, čekala v autě na svého manžela, když jí zaklepal na okénko muž oblečený jako strážník. Nejprve ji požádal, aby vystoupila a hned na to ji vytáhl ze sedadla. Žena zoufale volala o pomoc a během chvilky byl u ní její manžel. Ten zloděje požádal, aby mohl alespoň vyndat děti. To zloděj svolil ale sotva rodiče stihli vyndat dvouletého synka, šlápl na plyn a i s pětiměsíčním miminkem byl pryč. Zoufalá matka ještě běžela za autem, ale marně. Zloděj měl naštěstí smůlu, na blízké silnici naboural do dalšího auta a raději utekl. Miminku se nic nestalo.

Z této situace mě opravdu mrazí, pamatuji si i případ z Ameriky, kdy zloději rodiče zavřeli do kufru auta a i s miminkem na zadní sedačce s nimi odjeli na odlehlé místo. Stát se to může i u nás, vždyť zloděje nezastaví ni to, že máte v autě dětskou sedačku, naopak, rádi ji zpeněží a vy pak máte o běhání postaráno. Nedávno tchyně potřebovala koupit dvě kytky a vyzvednout dort, oba obchody byly vedle sebe, parkovalo se před nimi a i tak jsem batole vzala s sebou. Manžel tvrdil, že jsem přehnaně úzkostlivá a tchyně zase, že na tu chvíli bych ho tam opravdu mohla nechat. Ale opravdu nikdy nevíte, co se může stát, nemusí to být zrovna zloděj, ale co když se dítě začne dusit a vy tam nebudete?

Na parkovištích třeba před lékárnou občas zahlédnu spící miminko v autě, ale vážně to těm rodičům za to riziko stojí? Možná jsem opravdu přehnaně úzkostlivá, ale dítě v autě bez dohledu je pro mě prostě vyloučené.

A jak to máte vy? Necháte ratolest samotnou v zamčeném autě, nebo ji všude berete s sebou i za cenuprobuzení?