Užijte si sladký konec školního roku

recepty1Budík

Ingredience:

Big Milk Trio Caribiana

Čerstvé maliny

Čerstvé borůvky

Čerstvé jahody

Čokoládové tyčinky

Dýňová semínka

Mletý sušený kokos

 

Postup:

Doprostřed talíře umístěte velký kopeček kokosové zmrzliny. Pomocí kávové lžičky vykrojte z čokoládové zmrzliny menší kopeček, který rozřízněte napůl. Každou z těchto půlek umístěte na vrchol kokosové zmrzliny. Jahodu rozpulte a vložte pod kopeček kokosové zmrzliny. Do kopečku kokosové zapíchněte dvě čokoládové tyčinky (jednu kratší a druhou delší) a přes zapíchnuté části vložte malinu. Nakonec použijte dýňová semínka na čas – 12., 3., 6. a 9. hodiny. Dozdobte čerstvým ovocem a posypte mletým kokosem.

 

recepty2Ovečka

Ingredience:

Big Milk Trio Caribiana

Mletý kokos

Vlašské ořechy

Čerstvé borůvky

Čerstvé jahody

Čerstvá máta

Čokoládová poleva

 

Postup:

Doprostřed talíře naservírujte kopeček kokosové zmrzliny. Do zmrzliny zapíchněte celou jahodu včetně stonku. Z té uděláte hlavu. Čokoládovou polevou dokreslete oči. Nad jahodu zapíchněte polovinu vlašských ořechů. Pomocí čtyř borůvek dodělejte nohy. Nakonec kopeček zmrzliny posypte mletým kokosem a dozdobte čerstvým ovocem.

 

recepty3medvediČokoládoví medvídci

Ingredience na těsto na muffiny:

85 g rostlinného tuku Hera máslová příchuť

250 g hladké mouky

2 lžičky prášku do pečiva

½ lžičky jedlé sody

100 g mléčné čokolády

250 ml zakysané smetany

100 g krupicového cukru

2 vejce

20 g kakaa

Big Milk Trio Biscotta

Čokoláda na dozdobení medvídků

 

Postup:

Prosátou mouku a prášek do pečiva smícháme v misce.  Jako další přidáme mléko, rozpuštěný rostlinný tuk Hera máslová příchuť, vejce, smetanu, cukr a kakao.  Nakonec přidáme nalámanou nebo nastrouhanou čokoládu.  Naplníme formičky na muffiny a pečeme asi 20 – 25 minut. Muffiny musí být vychladlé, aby se na ně mohla vrstvit zmrzlina, jinak se bude rychle rozpouštět. Na muffin umístěte kopeček zmrzliny dle vaší chuti. Z nalámaných kousků čokolády dodělejte medvídkům uši, oči, nos a pusu.

Více receptů hledejte na www.zabavaprorodinu.cz.