Těšíte se na sníh?

„Konečně bude sníh a budu moct vyrazit na snowboard.“ Těší se 15-letý Martin, který pojede o Vánočních prázdninách vyrazit s rodiči do Krkonoš. „K Vánocům dostanu nové vybavení a hlavně chránič páteře, aby se máma o mě tolik nebála. Nejradši bych ale vyrazil sám s rukama, ale máma mě ještě nechce pustit, tak snad příští rok. Každopádně tahle zima bude hustá. Doufám, že se pořádně zdokonalím, aby všichni koukali.“ Usmívá se Martin.

„Já ani nevím, jestli se těšit nebo ne.“ Vypráví 34-letá Klára. „Zima mi nikdy moc nevadila, ale loni jsem uklouzla na chodníku a zlomila se ruku. Do práce jsem s tím nemohla, brala jsem nízkou nemocenskou a do toho jsem musela vysvětlovat policii, kde přesně jsem uklouzla, protože se rozhodovalo, jestli to byl pozemek města nebo soukromý. Nakonec jsem oznámení stáhla a bylo. Na letošek už jsem si koupila pořádné boty, tak snad to ustojím bez úrazu.“ Přemýšlí Klára.

„Já se těším hrozně.“ Září maminka 18-měsíčního Lukáška. „Už loni jsem měla nutkání koupit sáňky, ale manžel mě přesvědčil, že je to ještě brzy. A tak letos budeme mít premiéru na sáňkách. Super by bylo, kdyby byl sníh i u nás ve městě, kde většinou hned roztaje. To bychom totiž úplně odstavili kočárek a vozila bych Lukáška jen na saních.“ Sní maminka Lukáška.

„Loni bylo jen bahno, ani Vánoce nebyly bílé a my máme přitom za domem takový skvělý kopec, na kterém se dá bobovat.“ Mračí se 9-letá Eliška. „Sotva jsme postavili sněhuláka, druhý den nám roztál. Ale nejvíc se těším na Vánoce, už jsem psala Ježíškovi o kuchyňku a takovou panenku, co se jí barví vlasy. Byla jsem hodná, tak mi to určitě přinese.“ Přesvědčuje mě Eliška.

„Nás už ty zimy spíš štvou. Mrzne, všude sníh, neuklizené chodníky.“ Rozčiluje se 70-letá babička. „A můj muž už taky nestačí na to uklízení sněhu před panelákem. Ale když na nás vyjde služba, udělat se to musí, jinak sousedi prskají.“ Lamentuje.

„Naše rodina je úplně zblázněná do zimních sportů.“ Vypráví Simona za nadšeného přikyvování její 11-leté dcery a 8-letého syna. „Sotva napadne trochu sněhu, už vyrážíme na běžky a když jsou dobré sjezdovky, jezdíme o víkendech na hory. Jen kdyby to nebylo tak drahé. Na zimní sporty šetříme skoro celý rok a trochu ochuzujeme Vánoce. Ale to sněhové dovádění za to stojí.“ Usmívá se Simona.

A jak se těšíte na zimu vy? Co máte v plánu?