Také vás trápí kruhy pod očima?

 

V hlavní roli: špatná životospráva
Zde platí staré dobré pravidlo, jsme to, co jíme! Nedostatek vitamínů a živin může negativně ovlivňovat i kůži, která představuje největší orgán lidského těla. Proto je důležité sáhnout po vitamínech: B12, E, K, A a D. Za kruhy pod očima mohou i játra, pokud tedy nefungují správně, nezbavují se toxinů z těla.

Genetika
Pokud má vaše maminka velmi tenkou pokožku v okolí očí, je docela pravděpodobné, že zde můžete hledat příčinu vašich „kruhů“. Tenčí kůže způsobuje, že žíly vypadají pod kůží o něco tmavší.

Alergie
Pokud máte podezření na alergii, je potřeba tento problém konzultovat s odborníkem. Lékaři se často setkávají s kontaktní alergií na kosmetiku, šampony či parfémy. Ale příčinou může být i atopický ekzém.

Pitný režim a kvalitní spánek
První místo by měl samozřejmě obsadit kvalitní, alespoň sedmihodinový spánek denně. Pitný režim zase zaručí potřebnou pružnost a vlhkost. Nepodceňujte tyto body!

Náš tip:
Payot MASQUE Clarte DES YEUX – Rozjasňující expresní oční maska
Maska, která působí proti otokům a tmavým kruhům pod očima. Současně minimalizuje hyperpigmentaci v okolí očí. Obsahuje: Derma WHITEBERRY complex – antioxidant s rozjasňujícími účinky. Lomikámen, který zmenšuje pigmentové skvrny. Borůvky, které odstraňují odumřelé buňky. Hroznové víno, které inhibuje produkci melaninu. Vitamin C, který zpomaluje stárnutí a kyselinu hyaluronovou, která zajišťuje dlouhodobou hydrataci a regenerační proces.