Svět vzdělává – Zabaví celou rodinu

Svět vzdělává, je aktivita na sobotní odpoledne pro celou rodinu. Vznikla s myšlenkou, že pro každé dítě je tím nejdůležitějším rodina. Právě rodina ovlivňuje to, jak bude dítě vnímat svět, jak se bude během svého života rozvíjet a kam bude směřovat. Svět vzdělává, přichází s aktivitami, do nichž zapojuje všechny členy rodiny. Nudit se při nich nebude nikdo.
„Bylo to moc príma, hlavně jak sme si mohli vyzkoušet, jak si ještě hrát se stavebnicema a taky, že už to konečně umí i máma.“ Říká sedmiletý Vojta Hanák. „To je pravda. Já zase oceňuji, že víme, jak si můžeme s dětmi hrát tak, aby je to bavilo, ale zároveň jsme je při tom rozvíjeli. A že se ke hře dá využít neskutečné množství věcí, které máme zrovna po ruce.“ Reaguje na synovu poznámku maminka Alena smíchem a vlastním hodnocením. Hanákovi jsou celkem vzato běžná čtyř – členná rodina. Rádi tráví čas společně při rozmanitých aktivitách a často zkouší nové věci. Na Svět vzdělává přišli vlastně náhodou, ale hned je zaujal jeho zajímavý formát. „Jsem rád, že jsme dneska přišli. Říkal jsem si, že další sobotní odpoledne v kině bych už asi nerozdýchal, takže bylo třeba hledat změnu.“ Říká tatínek Michal Hanák a dodává. „Vybrali jsme si téma Svět vzdělává – Stavebnice, takže mě to jako chlapa bavilo. Překvapilo mě, že nás to za jedno odpoledne jako rodinu stmelilo ještě víc, než jsem si myslel, že je to možné.“ „Mě bavilo, že mi máma a táta pomáhali plnit ty úkoly, že sme je plnili dohromady.“ Ukončuje hodnocení svým názorem pětiletá Anička Hanáková.
Svět vzdělává nabízí nové možnosti pro rodinné hry. Posiluje tak pozitivní rodinnou atmosféru. Zároveň jsou aktivity vybrány tak, aby naučily rodiče jak pracovat s dětmi na tom, aby byly v životě šťastné, úspěšné a spokojené. Svět vzdělává je pro děti od 5 do 10 let a jejich rodiče, na výběr je ze tří témat.
Další informace najdete na webu https://www.scio.cz/pro-deti-a-rodice/svet-vzdelava.asp?ac=44177021.