Stolní hry

Přestože i počítačové hry poskytují paměťovou a smyslovou stimulaci, komunikace a sociální interakce ve virtuálním světě je jiná, často neplnohodnotná a ochuzená.

Právě komunikace, sociální soudržnost, harmonické a stabilní sociální vztahy se rozvíjí díky společnému hraní deskových her, ať už v rodině nebo ve společnosti přátel.

Rodiče při hraní her dávají dětem pozornost a děti se učí dodržovat pravidla, zvládat emoce a vyrovnávat se s prohrou. Učí se řešit problémy, vzdělávat a myslet kreativně, ale také rozvíjet schopnost soustředění a sebeovládání. Hry zábavnou formou stimulují u dětí myšlení, pomáhají probudit jejich zvídavost, motorické a umělecké dovednosti, ale také dodávají pocit uspokojení a radosti z dosaženého cíle.

Deskové hry mají své místo ve všech etapách našeho života. Hrát mohou mladí partneři, rodiny s dětmi, ať už malými, dospívajícími či dospělými, nebo třeba senioři s vnoučaty. Velmi užitečné jsou deskové hry i pro děti s poruchami pozornosti a seniory postiženými demencí, či Alzheimerovou chorobou.

Různé společenské hry přinášejí různorodé zážitky a dovednosti, a tak je vhodné obměňovat zásobu her a typy her střídat, podle toho, co rodinu baví. Důležitá je radost ze hry a společně strávený čas.

Společnost Ravensburger je jedním z největších výrobců puzzle a stolních her na světě a má pro vaší rodinu připravený velký výběr pro všechny věkové kategorie.

Novinkou pro letošní podzim je zábavná dětská hra Monster Slap. Drzá banda se prohání po městě a baví se tím, že svými lepivými tlapkami plácá obyvatele města – Příšerky. Hra je vhodná pro děti od pěti let, které se u hraní bezvadně pobaví. Jedna hra trvá 10 – 15 minut a hrát ji mohou 2 – 4 hráči. Balení obsahuje 4x lepkavou ručičku, 4x Slizouna, 10x městskou Příšerku, 1x popelnici, 1x otočnou růžici se šipkou a 4x hrací figurku a návod.

Hra Scotland Yard Junior je vhodná pro děti od šesti let. Má snadná pravidla, krátká kola a zajistí dětem spoustu napětí od začátku až do konce! Dva důvtipní detektivové pronásledují Mr. X křížem krážem po celém Londýně. Uhodnou, kam jim uniká anebo je Mr. X opět oklame? Zjistěte to s vašimi dětmi!

Další oblíbenou hrou je La Cucaracha je jednoduchá zábavná rodinná hra. Účelem hry je zahnat švába pomocí příborů do pasti. Kostka vám prozradí, jestli smíte použít a otočit vidličku, nůž nebo lžíci. Kdo vyhraje tento rychlý závod? Kdo zažene švába do pasti dostane token, vyhrává ten kdo bude mít 5 tokenů. Šváb je robůtek HEXBUG nano. Průměrná doba hraní je 20 minut. Hra pro 2– 4 háče. Vhodné pro děti od 5 let.

Labyrint, honba za pokladem je rychlá a zábavná hra. Je ideální pro celou rodinu. Vydejte se za pokladem! Kolik truhel s pokladem najdete a kdo první zvolá správný počet?