Spor o dítě

 

Už krátce po porodu Honzíka, jsem věděla, že nám manželství přestává klapat a spěje ke konci. Snažila jsem se udělat maximum proto, abych rodinu udržela, manžel udělal jediné, našel si milenku. Tím naše manželství definitivně pohřbil. Rozvod proběhl celkem hladce, Honzík byl svěřen do péče mě a Honza si ho měl vyzvedávat každých 14 dní na víkend. První dva roky to klapalo. Zlom nastal v den Honzíkových 4 narozenin. Ty vycházely zrovna na víkend, kdy měl být u táty, slíbila jsem mu tedy, že my je oslavíme o týden později. Jenže tehdy mi ho nevrátil.

 

Odjel s Honzíkem 100 km daleko ke své mámě, tam jsem ho po týdnu našla. Ovšem nikdo mě nepustil dovnitř a odmítli mi Honzíka vydat. Obrátila jsem se na policii a na soud. Nakonec jsem si pro Honzíka došla s policií. Jenže to už bylo po dvou měsících, kdy ho táta a babičky psychicky zcela rozhodili. Řekli mu, že už ho maminka nechce, že má nového syna a nového přítele atd.. Honzík se mnou domů nechtěl, měl strach. Nakonec jsem ho odvedla násilím. Paradoxně jsem ho o týden později opět měla předat otci. To jsem odmítla, protože jsem se bála, že by ho mohl unést někam, kde už ho nenajdu.

 

Soud to řešil zdlouhavě, do toho se přidala sociálka, která se ptala po sousedech, jestli jeho výchovu zvládám. Jednoho souseda bohužel můj bývalý uplatil a ten nahlásil, že se domnívá, že Honzíka týrám. Počkal si ale na dobu, kdy se Honzíkovi stane nějaký úraz. Když kluci hráli venku fotbal, trefili se mu nešťastně do obličeje balonem. Policie mě pak prověřovala, jestli jsem Honzíka nezbila. Naštěstí kluci potvrdili verzi s balonem…

 

Soud nám nařídil návštěvu psychologa, tam se můj bývalý manžel dostavil jen jednou a pak tam odmítl chodit s tím, že je to nějaký můj známý, který mi jde na ruku a já jemu za to určitě do postele…

 

Vzala jsem si brigádu na doma, abych mohla platit pokuty za nedodržení styku Honzíka s otcem. Alimenty jsem nedostávala žádné a dosud nedostávám. Když Honzík loni nastupoval do první třídy, nastal v našem případě zlom. Soudce usoudil, že není dobré, aby se Honzík kvůli styku s otcem každé dva týdny na víkend přesouval na druhý konec republiky a dovolil otci styk s ním pod dohledem v místě bydliště. Ulevilo se nám všem. Bývalý manžel to konečně snad vzdal, bere Honzíka na procházky, občas si dá u nás doma kávu. Našel si novou přítelkyni, která s ním čeká dítě, tak už možná ztratil o Honzíka zájem. Hlavní vliv na tyto okolnosti, měla jistě jeho matka, která je velmi dominantní.