Skandální potrat

Mladá Sycloria byla ve 23 týdnu těhotenství, když přišla na kliniku kvůli potratu. Je tedy pravděpodobné, že dítě chtěla, ale kvůli závažné vadě jí byl potrat doporučen. O potratu v takto pokročilé, těhotenství už totiž musí rozhodovat lékaři a musí být k němu vážný důvod. Pro nastávající maminku už tak těžká situace ale potratem neskončila. Lékař pan Renelique, podal Syclorii lék, který jí měl pomoci uvolnit porodní cesty a druhý den se měla žena dostavit na samotný potrat. Jenže když lékař jel zákrok dokončit, odvolali ho k jinému případu a Sycloria mezitím porodila.

Zaměstnanci kliniky pak měli vzít živé dítě, dát ho do igelitového pytle a vyhodit mezi odpadky! Aby se na věc nepřišlo, zfalšoval Renelique záznamy. Úřady již lékaři zakázali činnost a policie případ šetří, aby mohla vznést obvinění.

Těžko si takovou situaci představit, dnes přežívají miminka, která se narodila i ve 20. týdnu těhotenství a života schopné bylo určitě i toto miminko, i když by se třeba ještě pár dní trápilo, než by zemřelo. Ale zasloužilo si důstojnou smrt, proto bych se nebála kvalifikovat tento případ jako vraždu.

Ono kolem potratů bylo vždy rušno. Kdy je ještě humánní ho provést? To záleží na tom, jak každý jedinec chápe pojem začátek života. Někdo si myslí, že život začíná už početím a někdo že až tehdy, když plodu bije srdíčko a či až je vyvinuté do podoby mini človíčka. Někdo dokonce chápe nový život, až když se skutečně narodí. Spory okolo potratů budou neustále. Já si ale myslím, že by si to měl každý srovnat podle svého vědomí a svědomí a nechodit na potrat kvůli hlouposti. Na druhou stranu je určitě lepší utnout to na začátku, než přivést dítě do obtížné životní situace rodiny.

A pokud se jedná o lékařem doporučovaný potrat? Ten by měl být určitě prováděn v celkové narkóze, s milým přístupem lékařům (kterého se u nás dočkáme jen málokdy) a určitě s vydatnou podporou psychologa a rodiny.

A co si o potratech myslíte vy?