Rakovina, diagnóza z placenty

Kuřák otec ovšem také přichází se svou troškou nikotinu do mlýna…

Toxiny v cigaretovém kouři životnost pohlavních buněk, i časný vývoj embrya. Dochází k těžkým změnám plodu, které jsou neslučitelné s jeho dalším vývojem. A podle současných teorií, je v těchto případech na vině právě kuřák otec. Potraty plodu s normálním chromozomálním nálezem, mívají častěji příčinu v organismu matky. Tyto vztahy mezi kouřením a častějším výskytem spontánních potratů jsou popisovány už od čtyřicátých let. Karcinogenní látky pronikají placentou do těla nenarozeného dítěte a vážně ohrožují jeho prenatální vývoj. Škodliviny činí organismus dítěte náchylnější, ke vzniku nádorů.

V celosvětovém měřítku kouří asi jedna třetina žen v reprodukčním věku

Vědci ve Švédsku dle záznamů z registru rakoviny analyzovali, že s přibývajícím počtem kuřaček začal v posledních letech významně růst také počet mužů s rakovinou varlat, což potvrdily i laboratorní kolegové z Itálie. Ti dokonce varovali, že počet pacientů s rakovinou varlat se stává takřka epidemickým, narůstá diagnóz rakoviny plic a močového měchýře!

Ale co pasivní kouření?

Maminky, které čekají miminko se pochopitelně budou zakouřeným prostorám vyhýbat, a těhotným ženám, které se nemohou cigaretového kouře zbavit například na pracovišti, lékaři doporučují aby si mateřskou dovolenou prodloužily po celou dobu gravidity. Barmanky totiž rodí mnohem lehčí děti, které mají sklony k častější nemocnosti. Toto opatření je bráno i jako možná pojistka. Spekuluje se totiž, že kouření může mít příčinu i v stále nevysvětlitelné záhadě náhlého úmrtí novorozence SIDS. Alarmující zprávy by měly brát vážně maminky, které svým nemluvňátkům přidávají pravidelnou dávku nikotinu i v mléce.

Chcete-li nový život milé mámy, pak rozhrňte oponu kouře… dámy .-(