Pro zdravá a krásná ňadra

Muži to mají, ostatně jako vždy, jednodušší. Protože, kdo by chtěl mít malý penis. Kritéria jsou předem dána. Jistě, můžeme se bavit o detailech, zda je pro sex vhodnější penis rovný či zahnutý, ovšem faktem zůstává, že majitel velkého penisu je se svým údem v podstatě spokojený. Majitelka velkých ňader už je na tom o poznání hůř.

Malá nebo velká?
Důkazem budiž to, že se na plastické chirurgy obracejí jak ženy, kterým příroda příliš nedopřála, tak ty, které obdařila příliš. „Jistě, když máte podprsenku číslo šest, část mužů vás obdivuje,“ vysvětluje své rozhodnutí podstoupit plastiku prsů sedmadvacetiletá Jana. „Jenomže obdivné pohledy vaše bolesti zad nevyřeší. A upřímně. I když budete vážit padesát kilo, s touhle ozdobou vás vždycky zařadí do kategorie boubelek. Jako křehká dívka prostě nikdy působit nebudete.“ „Co bych dala alespoň za velikost číslo dvě“, řeší opačný problém Linda. „Zkuste se svléknout na koupališti, když máte hrudník jako lavor. Pod běžným oblečením, to možná ještě schováte, ale když dojde na lámání chleba, tohle prostě neokecáte,“ komentuje svůj handicap.“ No tak, dámy řekněte, víme my, co vlastně chceme? A proč?

Proč vlastně prsa.
Možná by bylo všechno mnohem jasnější, kdybychom si uvědomily, proč nás vlastně prsa zdobí. Proto abychom mohly nosit krásnou krajkovou podprsenku to totiž dozajista nebude. Hlavní a nejdůležitější příčinou, proč ňadra rozhodně ano, není kupodivu krása našeho ženství, ale povinnosti související s mateřstvím. Neboli kojení. Bohužel v tomto případě to matka Příroda zas až tak dokonale nedomyslela, protože ačkoliv kojíme jen několikrát za život (A někdo třeba vůbec), prsa se připravují na kojení každý měsíc. S tím souvisí nepříjemný pocit v prsou asi týden před menstruací, který je způsoben zadržováním tekutiny ve tkáni prsu a následným vzestupem jeho napětí. Kolem čtyřicítky se tento jev může výrazně zhoršit a ve vážných případech dovede nesnesitelná bolest ženy až k lékaři. Ale to už je spíše extrémní případ.

Pro mnohé příjemnějším důvodem, proč nás příroda ňadry obdařila je, že jsou jedním z důležitých orgánů vzrušivosti. Úžasnou erotogenní zónou. První známkou jejich podráždění je vztyčení bradavek a jejich zduření. Bradavky se mohou prodloužit o centimetr i více a jejich tloušťka zvětšit až o půl centimetru. Druhou známkou podráždění prsů je rozšíření žilní kresby, zasahující až do pigmentovaných dvorců, které ztmavnou. Citlivost se výrazně zvyšuje v těhotenství a naopak se může snížit po plastice prsou.

Kdy se na ně můžeme těšit
Čtrnáctiletá děvčátka se někdy trápí tím, že jim příroda prsa ještě nedopřála, zatímco osmiletá mají mnohdy mindrák z toho, že už jim začínají rašit. Co je vlastně normální a kdy získáme definitivní tvar svých prsou?

• Jejich vývoj začíná někdy už v osmi, běžněji potom v jedenácti letech. Proces startuje zvětšování prsních dvorců, pigmentovaných oblastí kolem bradavek a je doprovázen ukládáním tukové tkáně na prsou.
• Během dalších dvou a půl let se prsa formují a vyvíjejí v dokonalý symbol ženství. Mimochodem, jsou tvořena kůží, mléčnou žlázou, tukovým vazem a vazivovými pruhy jako párovým orgánem, jehož hlavní a nejcitlivější součástí je mléčná žláza. Ta je kryta nestejnoměrnou vrstvou tuku a
vyúsťuje patnácti až pětadvaceti mléčnými vývody v různě velkých drsných otvorech na bradavce.
• Mléčná žláza se úplně dovyvine až po odkojení dítěte. V dospívání se prsy – někdy nestejnoměrně- zvětšují. V dospělosti pak ňadra prochází každý měsíc změnami v souvislosti s menstruačním cyklem, aby se následně definitivně zmenšila v období přechodu.
Možná si říkáte, tak ledacos už vím, ale v tom, jak vypadají ta opravdu krásná prsa pořád nějak nemám jasno. Tak malá nebo velká? Která skupina by v soutěži krásy zvítězila? Myslím, že nejspíše ty příslušnice obou táborů, které umí udělat z velikosti svého poprsí přednost, ať už je jakékoliv. Které je dovedou s patřičnou hrdostí nosit. Ovšem, k tomu, aby se žena dívala na svá ňadra s láskou, musí je mít ráda. A aby je měla ráda, musí pro ně něco udělat. Takže do toho!

5 Pravidel pro krásná ňadra
Pravidlo první – Cvičit, cvičit, cvičit
Ať už velká nebo malá, především by měla být pevná. Což znamená pravidelně posilovat prsní, zádové a mezilopatkové svalstvo.
Pravidlo druhé – Rozhodně masírovat a mazat
Především kůže v okolí bradavek bývá jemná a potřebuje náležitou péči. Vhodných krémů je v lékárně dostatek a určitě najdete pár minut, abyste po koupeli, lehce krouživými pohyby vmasírovali krém od okrajů směrem k bradavce.
Pravidlo třetí – Dobře je obléknout
Lví podíl na tom, jak bude vaše ňadra okolí vnímat samozřejmě má i podprsenka, kterou zvolíte. Nabídka je jistě široká, zásady výběru jednoduché
• pokud podprsenka vyjíždí a sedí příliš vysoko na zádech – je veliká
• nepodaří-li se vám vsunout pod pruhy ani jeden prst – je malá
• dělají-li se v mezeře mezi prsy boule – jsou příliš malé košíčky.
Nutno dodat, že tato pravidla platí i v případě úžasné krásné krajkové podprsenky, kterou mají pouze v jedné velikosti!
Pravidlo čtvrté – nepřikládejte velikosti svých ňader takový význam.
Určitě by vás urazilo, kdyby někdo předpokládal, že si vybíráte muže podle velikosti vybouleniny jeho kalhot. Proč si tedy myslíte, že by mělo mužům záležet hlavně a pouze na tom, jaké si kupujete číslo podprsenky?
Pravidlo páté, poslední a nejdůležitější – Uvědomte si, že jako žena na tom vždycky budete dobře.
Výzkumy dokazují, že tak jako se 50% mužů líbí prsa velká, dalším 50% vyhovují pro změnu prsa malá. Takže jde jen o to, najít si toho svého muže.
Iva Nováková