Proč se rodí obří děti?

Případy novorozenců s váhou nad pět kilo skutečně každým rokem přibývá. Pro matku i novorozence se tak stává velmi nebezpečné rodit přirozeně a musí být již dopředu zajištěn císařský řez. Každá operace nese svá rizika a pochopitelně i investice pro porodnici. Proč se dnes rodí velké děti? Porodnici se shodují, že obří miminka se rodí vlivem přemíry vitamínů a minerálů, které do sebe maminky v době těhotenství ládují!

S vitamíny neplatí: Jíš za dva!

Od roku 1978 byla oficiálně uznány poruchy plodnosti jako nemoc, kterou je třeba řešit. Dnes se proto rodí více dvojčat i trojčat a na porodnost jako takovou se klade velký důraz. Zlepšila se péče o rodičky a díky obecnému povědomí i nabídce trhu, maminky samy přistupují ke svému těhotenství poněkud zodpovědněji. Vedle kurzů, čerpání informací, masáží, cvičení, uvolňování stresu, kineziologie a dalších terapií pro miminko „zvenku“, považují maminky za absolutní samozřejmost dodávat energii i „zevnitř“…

Jaká jsi, takové bude

Vitríny lékáren se pro tyto případy skutečně plní nejkvalitnějšími přípravky vhodnými pro období gravidity, či kojení. Podle výzkumů britské laboratoře je přesně jasné, kolik kyseliny listové má těhulka denně zkonzumovat, aby se její miminko správně vyvíjelo. (Přečtěte si také… Rozštěp a dysplazie děložního krčku) Multivitamínová řada však slibuje nejen zdravý vývoj prenaťátka, ale těhulkám zároveň i ústup těhotenské nevolnosti, zmírnění křečí v nohou…

Porodníci však apelují… že vitamíny mohou mít i negativní dopad na porod! Děti při nerozumném dávkování doplňků stravy mohou vyrašit podobně jako geneticky upravená zelenina.

Nejen genetická výbava, hormony podávané v těhotenství a každé další těhotenství, jak vidno i multivitaminy mohou mít zásadní vliv na porodní váhu novorozeněte. Proti multi pomůckám z lékárny se ovšem brání i pediatři. „Nechte tu umělotinu v regálu…“ nabádají rodiče „…raději děckám nakupte zeleninu a ovoce!“ Většina z ochucených, tvarovaných bonbónků a multi sirupů navíc obsahuje cukr, který může výrazně ovlivnit stav dětského chrupu.

Než sáhnete po pilulkách…

Pokud tedy přemýšlíte jak zajistit dětem zdravý a spokojený růst s vápníkem, zinkem a echinaceou proti únavě a imunitě, jak je ochránit před oslabením organismu, který je může zastihnout v době letních radovánek, raději se přece jen nejdříve poraďte s lékařem.