Pro pohodlí miminka i maminky

 

2. Babyvak je původní název?
Ano, chtěli jsme název, který by byl srozumitelný i vzahraničí.

3. Z jakých pohnutek jste se rozhodli založit firmu Babyvak?
Když jsme nosili Kačenku, ptali se nás rodiče a prarodiče na ulici, kde se dá takové nosítko koupit, ale tady se nic podobného koupit nedalo, to nás přivedlo na myšlenku začít.

4. Jaké jsou nejvýznamnější přednosti babyvaku?
Asi to, že s miminkem můžete jít kam potřebujete. Nemusíte opouštět aktivity, na které jste zvyklí. Maminka tak může s miminkem vařit, provádět drobné domácí práce apod. Samozřejmě taktéž tatínkové:-)

5. Na vašich internetových stránkách je možnost předvádění babyvaku. Je možné si něco takového objednat? Za jakých podmínek?
S našimi výrobky jezdíme především do mateřských center, vždy záleží na domluvě.

6. Vy sama jste v babyvaku odnosila tři dcery. Ta třetí babyvak ještě „testuje“. Jaké jsou Vaše osobní zkušenosti s tímto nosítkem?
Často mě napadne, jak to mohou zvládat maminky bez podobného výrobku, sama si to nedokážu představit.

7. Je možné dlouhodobé nošení dítěte v babyvaku? (celý den, na dovolené apod.)
Jestliže je třeba děťátko nosit, je pro něj i pro maminku vždy lepší použít babyvak, při dlouhodobém nošení se musí dbát na střídání stran, aby miminko mělo stejné podněty z obou stran.

8. Ze kterých materiálů je babyvak ušitý?
Babyvak je ušitý z bavlny, okraj je měkčený polyesterem.

9. Je něčím zvláštní látka, ze které jsou vaše výrobky ušité?
Látka je velice pevná a navíc potištěná barvami, které jsou vhodné pro děti od narození.

10. Jsou některé dotazy, které se od zákazníků nejčastěji opakují?
Ano, nejčastější otázkou je, od jakého a do jakého věku se může babyvak používat. (Můžete v něm miminko nosit již od narození.)

11. Je možné nechat si ušít nějaký výrobek na přání?
Kromě babyvaku a hacky můžeme zákazníkům ušít ostatní výrobky z látky, kterou si dodají, doba ušití je většinou 14 dní.

12. Ve vaší nabídce jsou i další zajímavé výrobky. Hacka, kojící polštář, relaxační pytel. Odkud pochází tyto nápady?
Většina výrobků je ušita na přání některé maminky, kromě Hacky – to je výrobek, který šijeme v licenci – původní nápad je paní Steinegger ze Švýcarska.

13. Jaké jsou největší přednosti hacky a kojícího polštáře?
Název hacka je odvozen od podobné houpačky pro děti, které používaly naše babičky. Hacka je velmi oblíbená houpačka pro nejmenší miminka. Mají ji rády nejen miminka ale i rodiče. V hacce se miminko cítí bezpečně, leží na zádech v mírném klubíčku. Poloha na zádech je velmi stabilní a ani živější děti se nedokáží převrátit na bříško. Mírně zvednutá hlavička je pro malá miminka velmi pohodlná, obsah žaludku zůstává tam kde má být, proto je hacka ideálním místem na odpočinek pro blinkací miminka. Mírné houpaní nahoru a dolů připomíná dítěti houpání, které zažívá, když ho rodiče nosí. Miminka v hacce velmi dobře spí. Když se probudí náhlým cuknutím nebo při neočekávaném zvuku, snadno se opět samy uhoupou ke spánku.
Kojící polštář je velice variabilní, používá se k polohování dětí i dospělých, a to nejen těhotných maminek, samozřejmě při kojení. Snadno se udržuje, protože vrchní povlak se dá snadno sundat a vyprat, vnitřní povlak má také zip, který slouží k regulaci obsahu náplně.

14. Mohla byste poradit další využití relaxačního pytle a kojícího polštáře?
Obě pomůcky se používají také při cvičení, polohování a relaxaci, také při dovádění dětí.

15 .Plánujete sortiment rozšířit o další originální výrobky?
Samozřejmě, kromě neustálého zdokonalování už vyráběných výrobků, se snažíme sortiment našich výrobků neustále rozšiřovat, nejnovějšími výrobky nyní jsou například povlečení z bavlněného saténu nebo zavinovačka z ovčí vlny s povlečením, které značně usnadňuje péči.

1. Kdy se objevil babyvak?
Před 11 lety se nám narodila prvorozená dcera Kačenka a byl to typický nošenec, kvůli kterému vak vznikl.