Proč ženy lžou? A proč jim muži věří?

10 lží, které jsou lepší než pravda:

1. Opravdu jsi nejlepší v posteli

2. Nikdy jsem nic podobného nezažila

3. Ne, chlap by rozhodně neměl být samý sval

4. Nezáleží na tom, kolik vyděláváš

5. To, co bylo před tebou, nic neznamenalo

6. Tvoje matka je skvělá ženská

7. Vůbec mi nevadí, že máš málo vlasů

8. Nikdy bych nežárlila na tvou sekretářku

9. Svatba? To je zbytečný papír!

  1. Vždyť mě znáš. Vždycky mluvím pravdu.

Tak a začneme pěkně od Adama. Tedy od bodu 1.

Opravdu jsi nejlepší v posteli

No, zkuste milé dámy říct, že není! Ženy jsou háklivé na své poprsí, muži zase na svou sexuální výkonnost. No, jen řekněte ženě: jsi úžasná, krásná a inteligentní, ovšem promiň ta tvoje prsa tedy, miláčku, nic moc. Tedy, říct to můžete. Ovšem na případné milostné hrádky rychle zapomeňte. Podobné je to i s muži. Může být krásný, bohatý a inteligentní, ale běda, když nebude mít pocit, že je v posteli jednička. Potom je veškeré sebevědomí pryč.

Nikdy jsem nic podobného nezažila

A pokud ano, budu o tom mlčet. Tímto heslem se řídí každá rozumná žena. Není nic horšího, než v posteli vzpomínat na sexuální fantazii Franty Voňáska. Výsledek na sebe nenechá dlouho čekat. Hádejte, kolikrát budete muset asi inkriminované jméno vyslovit, než váš milovaný nasupeně odvětí: Tak si, moje drahá, za ním klidně běž.

Ne, chlap by rozhodně neměl být samý sval

Ale, holky, všechny víme, že měl. Že není nic hezčího, než pohled na krásné vymakané mužské tělo. Ale pokud ten váš obchází posilovnu obloukem, to, že mu vylepíte fotku Schwarzeneggera nad postel, z něj muže vašich snů neudělá. Dosáhnete maximálně toho, že vám naznačí, že do proporcí filmové hvězdy máte i vy hodně daleko.

Nezáleží na tom, kolik vyděláváš

Jistě, je mnohem příjemnější, pokud vás živí on a nikoliv maminka ze starobního důchodu. Předejde se mnohým nedorozuměním, pokud váš plat nepřevyšuje drasticky ten jeho. Ale když už je realita taková, jaká je, upozorňuje na finanční nedostatky jen žena velmi nemoudrá. Ničeho nedosáhne. A hodně ztratí…

To, co bylo před tebou, nic neznamenalo

No, je sice pravda, že si občas vzpomenu na Frantu Kopeckých, který byl prostě první… Nostalgicky se mi zamlží zrak a vzpomínky vyvolají úsměv na tváři. Vždycky je ovšem prozřetelnější tvrdit, že jsem si vzpomněla na příhodu z dětství, případně na vtip z policejního prostředí. Na romantické zkazky o socích v lásce muži totiž zásadně nejsou zvědaví.

Tvoje matka je skvělá ženská

Ano, je pravda, že o vás roznáší, že perete jen jednou za měsíc a neumíte vařit. Dokonce prý jednou řekla, že hůř už se její syn oženit nemohl. Přeneste se přes to. Vy si o ní přece taky myslíte své. Necpěte to svému drahouškovi. Taky vám vadí, když vaší mámě blahopřeje k svátku čarodějnic.

Vůbec mi nevadí, že máš málo vlasů

Holá hlava – úžasný sexuální apetit. I sexuologové se na tom shodují. Tak buďte ráda, že někoho tak úžasného máte doma a nevzdychejte po sousedovi s hřívou na ramena. Tomu vašemu ty vlasy stejně nenarostou. A soused zase neumí vařit.

Nikdy bych nežárlila na tvou sekretářku

Ano, je mladší, krásnější a má úžasná silikonová ňadra. Můžu se zalknout zlostí, kdykoliv spolu jedete na služební cestu. Ale, tohle se ty, miláčku, nikdy nesmíš dozvědět! Do očí ti budu tvrdit, že vůbec, ale vůbec nežárlím. Jenom tak se totiž budeš bát něco si s ní začít. Pokud totiž nežárlím… Mám tě ještě vůbec tolik ráda?

Svatba? To je zbytečný papír!

Nic tak nedokáže muže rozběsnit, jako věty typu“ „To bys koukal, miláčku, jak mi sluší svatební šaty“. „Nezdá se ti, že slovo svatba zní romanticky?“ Případně: „Kdy už si mě konečně hodláš vzít!“ Stačí je několikrát vyslovit a máte jednu jedinou jistotu. Tak tenhle si vás opravdu, ale opravdu nevezme!

Vždyť mě znáš. Vždycky mluvím pravdu.

A na téhle lži, dámy, prosím, trvat. A kdyby vás stokrát usvědčil z toho, že nic z výše řečeného není pravda, radím zapírat, zapírat a zapírat. A výsledek? Budou vám ležet u nohou!

P.S. Anebo taky ne. Ale to už je jejich problém, nemyslíte?

Text: Iva Nováková, foto: SAMphoto.cz