Pozor na ouška!

Nejde to jinak, musím ještě reagovat na článek Děti a politika. Malí špióni jsou totiž v akci neustále a někteří jsou ve špiónství opravdu velice, velice dobří. Inu posuďte sami…

„Paní učitelko, Vojta říkal, že budete chodit do bazénu,“ vyhrkla na mě maminka jednoho žáčka, když jsme se potkaly na školní chodbě. Poté, co zaregistrovala můj naprosto udivený výraz, trochu couvla a já horečně přemýšlela, kde se k tomu ten kluk jen dostal. „Ne, prozatím ne,“ zavrtěla jsem hlavou a pořád mi tam šrotovalo, bohužel však nezapalovalo.

Klukova maminka se podivila, že není jediné dítě, které by s touto informací přišlo domů. Já jsem se podivila také a ujistila ji, že plavecký výcvik nás sice čeká, ale až tak v květnu. S touto prapodivnou informací jsem odešla do třídy a přemýšlela, kde na to ty děti chodí. Až po chvíli mi to došlo a celá situace se mi krásně spojila. Naši žáčci byli opět v akci a zase slyšeli to, co neměli. A hned si to vyložili po svém. A to stačilo jen málo…

Během přestávky jsem se na chodbě kolegyni zmínila o tom, že už brzo bude hezky a že se nám blíží různé školní akce, mezi nimi i bazén. Informace určena jen mé kolegyni, a která byla řečena jen tak mimochodem, byla okamžitě zachycena a fofrem předána dál. A zmatky začaly. A divili se rodiče a divili se i učitelé. A hlavně děti, když jsem jim řekla, že žádný bazén zatím nebude.

„Ale paní učitelko, vždyť jste to říkala,“ oponovaly. „Říkala, ale ne vám,“ ujistila jsem je. Příště musím dávat větší pozor, ale myslím, že je to vcelku zbytečné. Protože dětská ouška zachytí vše.

Nenechte si ujít další vyprávění mladé kantorky Miriam a její postřehy od katedry…

Přečtěte si také: Jaká je dětská duše?Bože ta puberta!Za trest s tebou nemluvímPoslední kapkaRuce v kapsáchUčitelé bez školy? Mravenčí invaze Špionážní sonda? Špunt!