Porodila šesterčata!

 

Dvojčata jsou všude na světě už poměrně běžnou záležitostí, i když vám řada maminek dvojčat určitě potvrdí, že ať jdou kamkoliv, jsou stále středem zájmu. A co teprve taková šesterčata? Pravděpodobnost, že se dočkáte takového nadělení je asi taková, jako vyhrát jackpot ve Sportce. Šťastnou novinku se před několika měsíci dozvěděla mladá žena v Německu. Málokdo si asi umí představit situaci, kdy jdete na ultrazvukové vyšetření, kde si myslíte, že vás může potkat maximálně překvapení z dvojčat a doktor začne počítat „jedno srdíčko, druhé…. šesté…. Maminko, gratuluji, čekáte šesterčata!“ Po prvním překvapení ji podle mého čekala nejtěžší otázka. Regulovat počet dětí nebo riskovat život všech miminek i svůj a všechny si nechat?

Po 27 týdnech těhotenství maminka všem dokázala, že vše nechala na přírodě a když přišel čas porodu, skákala kolem miminek celá berlínská porodnice. Čtyři holky a dva kluci vážili po porodu od 800 do 900 gramů, ale jsou stabilizovaní a tak pokud nebudou mít komplikace a vypapají se do dvou kilogramů, budou moct jít za pár měsíců domů. A jak to tak u miminek bývá, některá jsou hladovější, jiná jí méně a proto si je zřejmě budou šťastní rodiče nosit domů postupně a alespoň si postupně zvyknou na starosti kolem miminek.

No a já si jen představím, že nakrmím jedno, druhé, třetí….. šesté a můžu začít zase první, druhé…. šesté. Než obléknu první, šestému už bude vedro, balík plen si myslím, že bude tak na jeden den… A co takový kočárek? Viděla jsem pro dvojčata, trojčata, ale šesterčata? Vozit je budou zřejmě v mikrobuse a až se budou mrňata učit chodit, budou rodičům šilhat oči do všech stran. Ale jak říkají maminky vícerčat, kolik starostí, tolik radosti, tak si myslím, že maminka bude mít šestinásobnou radost pokaždé, když všechny její ratolesti budou pěkně spinkat v pelíškách po náročném dni. Přeji mamince i miminkům hodně zdraví a pevné nervy.