Porodila na dálnici

Lukášek už se asi nemohl dočkat, až své rodiče uvidí a tak si na svět pospíšil víc, než by se hodilo. Když byli na 127. kilometru dálnice D5, zjistili, že už asi do porodnice dojet nestihnou a tak zastavili a zavolali záchranku. Když jeli okolo policisté v dodávce, žena si myslela, že už se blíží sanitka, vystoupila a porodila! Protože to bylo brzy ráno, pohybovaly se teploty kolem 10 stupňů pod nulou. Policisté proto neváhali a okamžitě ženě nabídli vytopenou dodávku a miminko zabalili do prostěradla (jen pořád nechápu, že policisté s sebou běžně vozí prostěradlo?:-)). Na blízké benzince pak všichni společně počkali na příjezd záchranky, která se pak už jen postarala o převoz mámy a miminka do plzeňské nemocnice k nezbytnému ošetření.

Protože lidé žijící v plzeňském kraji, mají často daleko do porodnice, na D5 se rodí poměrně často. Jen loni to bylo 4x. Jednou šlo dokonce o dvojčata. První porodil sám otec, druhé pak záchranáři. Příběhy zrození na silnici jsou úsměvné, ale nechápu, že ještě v plzeňském kraji nikdo nediskutuje o výstavbě nové porodnice. Vždyť by stačila jen malá komplikace u překotného porodu a drama na dálnici by nemuselo mít šťastný konec. Hodně se diskutovalo o nešťastném zrušení porodnice v Plané na Tachovsku. Možná je opravdu zase čas o ní uvažovat..

Lukáškovi a jeho rodině, přeji hodně zdraví a štěstí a méně dramatický životJ. A jedno mamince závidím, to, že si mohla miminko dlouho chovat hned po porodu a neodnesli jí ho hned na omytí, ošetření a další hlouposti. První chvíle s miminkem jsou ty nejkrásnější, ať už se narodí kdekoliv…