Ponožtičkový rekord

 

 

Zápis do Knihy rekordů bude uskutečněn 11. září 2011 ve Westernovém městečku v Boskovicích u příležitosti druhého Celostátního setkání předčasně narozených. Cílem tohoto setkání a os Nedoklubko je popularizace problematiky předčasně narozených dětí a společné setkání těch, kteří se předčasně sami narodili či se jim předčasně narodilo děťátko. Vždyť v současnosti každé desáté dítě ve světě se narodí předčasně ( V Čechách je to každé osmé ). Mnohdy bojuje zpočátku s velkými zdravotními problémy a je velmi náročné se s podobnou situací vyrovnat.

 

Kromě pokusu o rekord bude po celý den setkání připravena pro rodiny spousta zábavy, her i atrakcí pro děti, které si mimo jiné budou moci namalovat svůj vlastní kolíček. Ponožky je i nadále možné posílat poštou až do 31. srpna na adresu koordinátorky – Romany Ľuptáčikové, Fatranská 204, Chrást nad Sázavou, 257 42, donést na kontaktní místa: např. do PR agentury Communication cord (stačí, když je donesete do kanceláře agentury na ulici Farní 15 ve Frýdku-Místku. Schůzku si nejprve domluvte s P. Veselou na tel. Čísle 737 512 222). Dále můžete nosit ponožky do mateřských center zapojených do projektu Mámy pro mámy.

 

Po skončení rekordu budou ponožky věnovány do nemocnic na oddělení s nemocnými či nedonošenými miminky. Tato snaha navazuje na celoevropský projekt – ENE MENE MINI – www.enemenemini.de, který má podpořit informovanost o problematice předčasného porodu.

 

Akce se koná ve spolupráci a s laskavou podporou agentury Dobrý den z Pelhřimova, jejíž zástupci snahu o vytvoření ponožkového rekordu do české Knihy rekordů zadokumentují. Kolektiv os Nedoklubko bude vděčný za Vaši podporu a všechny srdečně zve !!!

 

Občanské sdružení Nedoklubko podporuje rodiny s předčasně narozenými dětmi. Vzniklo v roce 2002 z iniciativy rodičů nedonošených dětí a navazuje na činnost neformálního klubu vzniklého v roce 1996 při ÚPMD v Podolí. Toto občanské sdružení si klade za cíl pomáhat všem, kterým se předčasně narodilo dítě. Snaží se zajistit pro rodiče co nejvíce informací, odpovědět na jejich otázky, zprostředkovat kontakt s ostatními rodinami či odborníky a poskytovat co největší emoční podporu. Více informací lze nalézt na webových stránkách www.nedoklubko.cz