Pomněnkový den 2011

 

Víte, že se v roce 2010 pátralo po 6 719 pohřešovaných dětech? Linka bezpečí přijala 646 hovorů od dětí na útěku, vyhozených z domova nebo od těch, které o útěku uvažují. Z těchto důvodů pořádáme u příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí 25. května sbírkovou akci Pomněnkový den.

 

Zakoupením pomněnky v podobě placky nebo samolepky za 30 korun pomůžete aktivitám Linky bezpečí, která pomáhá v okamžicích, kdy se dítě ocitá v tíživé životní situaci – na ulici, ve tmě, samotné.

 

Pomněnky koupíte na místech s označením

Pomněnky v podobě placky nebo samolepky kupujte po celý týden od 23. do 27. května 2011:

– ve 460 pobočkách České pojišťovny

– v 89 restauracích Sodexo

– ve 4 prodejnách Ikea

 

Nenašli jste pomněnku?

Pošlete dárcovskou DMS ve formátu DMS LINKABEZPECI na číslo 87 777.

Z darovaných 30 korun obdrží Linka bezpečí 27 Kč.

Nebo pošlete svůj příspěvek na sbírkový účet číslo 83608360/0300.

 

Pomněnkový den se koná u příležitosti Mezinárodního dne pohřešovaných dětí, který byl vyhlášen jako připomínka smutné události z roku 1979, kdy právě 25. května zmizel v New Yorku šestiletý Etan Patz na cestě do školy. Tehdy poprvé se objevila fotografie pohřešované osoby na kartonech od mléka. Etan nebyl do dnešního dne nalezen.

 

Pomněnkovým dnem, který Sdružení Linka bezpečí pořádá už osmým rokem, upozorňuje na problematiku pohřešovaných dětí na území České republiky a v rámci sbírkové akce získává finanční prostředky na provoz Linky bezpečí, kam mohou volat děti či dospívající v tíživých situacích nebo v okamžicích, kdy se jen potřebují s něčím svěřit.