Podruhé na IVF XVIII

 

Ve 35 tt, začínám být nervózní, stále více totiž myslím na porod a ten kolotoč, který potom bude následovat. Večer nemůžu usnout, v noci spát a ráno dospat. Ani ne tak kvůli objemnému bříšku, u kterého mám někdy pocit, že musí pod tíhou kluků prasknout, ale prostě se začínám obávat porodu. První porod nebyl nic moc a teď dvojčátka?Co mě asi čeká? Chtěla bych už to mít za sebou.

Rozhodla jsem se na radu známých maminek, rodit v Kadani, která je od nás 20 minut autem. Slyším na tuto nemocnici samou chválu, tak to tam chci zkusit. Ještě tedy týden musíme vydržet, abychom měli ukončený 35 tt a nemuseli jet do Mostu, kam se jezdí s nedonošenýma miminkama.

 

Starosti mi dělá i to, jak naše dva přírůstky bude zvládat náš skoro tříletý Tomík. Zatím se na kluky těší. Když mi hladí bříško, hrnou se mi slzy do očí a tak pevně věřím, že mu to zůstane a nebude se cítit odstrčený a nemilovaný. Už teď vymýšlím, jaké aktivity s ním budu podnikat, aby měl pocit, že se

maminka věnuje i jemu. Za měsíc už začne chodit do školky denně, táta ho tam odvede a vyzvedávat ho bude zase on, já nebo babička. Doufám, že se u ve školce bude líbit, jako se mu tam líbí teď a nebude to brát jako že ho tam odkládáme. Nikdy nevím, jak to ta jeho malá hlavička pobere a jak to bude chápat.

 

Před týdnem na mě vlezla nějaká viróza a sedlo mi to na průdušky. Mám pocit, že v noci vůbec nespím. Vynechala jsem i profily cukru a domluvila se s doktorkou, že přijdu, až mi bude lépe. Venku napadlo hodně sněhu, nikde není pořádně odklizený a i když jsem dost opatrná, párkrát mi nohy ujely, až jsem myslela, že mi prasknou třísla. A protože se mi nechce do narvaných trolejbusů, asi profily vynechám úplně. Moje lékařka mi řekla, že mě stejně 14 dní před termínem pošle do nemocnice k hospitalizaci. Ne na ukončení, ale na sledování, což se u vícečetného těhotenství dělá běžně. 

Těhotenství se blíží ke zdárnému konci, jak Lenka zvládá poslední týdny s obřím bříškem? Kolik přibrala? O tom se dozvíte zase příště.

 

První díl najdete tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1703:podruhe-na-ivf&catid=114:maminky&Itemid=319

 

Předchozí díl najdete tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2136:podruhe-na-ivf-xvi&catid=114:maminky&Itemid=319