Podruhé na IVF XIV

 

V den, kdy jsem začínala 22. tt, jsme v 9 ráno vyráželi do Ústí nad Labem na kontrolu pánviček. Měla jsem strach a byla jsem nervózní, na druhou stranu jsem už to samé prožila u Tomíka, proto jsem věděla, že to tak hrozné nebude. Přála jsem si, aby to bylo v pořádku. Tomáška jsme zase museli vzít s sebou.

 

Na ultrazvuku se u nás vystřídaly dvě doktorky. Jedna z nich se specializovala přímo na ledviny a dle její zprávy byl plod A bez diletace a plod B má diletaci pánviček 7-8 mm na obou stranách, uložení ledvinek, jejich velikost a tkáně, jsou ale v pořádku. Domluvili jsme se na kontrole za měsíc a ještě ten den jsme měli navštívit genetickou poradnu, kde nám vše vysvětlí.

 

Když ale vyšla sestra, řekla nám, že toho ten den mají hodně a nevejdeme se tam, navíc že musím mít s sebou výsledky odběru krve na vývojové vady a ultrazvuk srdíček. Asi jsme s Tomem nadšeně nekoukali, přeci jen to je hodina cesty autem. Pak zjistila, že jsem ve 22 tt a vysvětlila nám, že na odběr plodové vody je už stejně pozdě a když se ještě dočetla, že čekáme dvojčata, konstatovala, že to už je úplně o ničem, protože kdyby se cokoliv zjistilo, nejde už s tím nic dělat. Ještě chvíli povídala a pak se šla poradit k doktorce, protože když už nás tam poslali, musí se to sepsat. My šli na kávu a za půl hodiny už nás přijali.

 

Doktorka nás vyzpovídala, jestli nemáme v rodině nějaké problémy s ledvinami, zda jsme všichni zdraví, jak se nám podařilo otěhotnět, jaké byly příčiny neplodnosti, jaké jsem měla těhotenství, zda je náš syn zdravý….A pak nás seznámila s odběrem plodové vody. Pro nás ale bylo podstatné, že všechna předchozí vyšetření dopadla v pořádku a kromě ledvinek nic nenasvědčovalo tomu, že by se miminka vyvíjela jinak, než by měla. Protože čekáme dvojvaječná dvojčata, musely by odběry plodové vody být dva a tedy i dvojnásobné riziko. Na výsledky se čeká tři týdny a protože by tedy byly už po 24tt, nedalo by se nic dělat. S Tomem jsme se proto rozhodli, že odběr nepodstoupíme.

 

Jaký je Tomík starší brácha? A o dalších radostech i starostech dvojčatového těhotenství, si můžete přečíst zase příště.

Předchozí díl najdete tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=2050:podruhe-na-ivf-xiii&catid=107:dvojata&Itemid=311

 

První díl najdete tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1703:podruhe-na-ivf&catid=114:maminky&Itemid=319