Podruhé na IVF XII

 

Tomášek je andílek a věřím, že to bude prima starší bráška. Za celou dobu těhotenství, jsem od něj nezažila žádnou rivalitu, ačkoliv si uvědomuje, že mám v bříšku miminka. Maže mi bříško, hladí kluky a dává jim pusinky, to jsou pro mě okamžiky, kdy mě Tomášek naplní tak velkou silou, že najednou vím, že to spolu všichni zvládneme. Myslím, že i když je Tomík energické a rázné povahy, je uvnitř u srdíčka velký „cíťa“ po tatínkovi. Zkrátka je to poklad.

 

Následující den po 4D ultrazvuku, jsem měla kontrolu u své gynekoložky. Tomík byl nastydlý, proto nešel do školky, babička i tatínek v práci, tak jsem se museli vydat na vyšetření spolu. Zatím vše vypadá v pořádku, jsem zavřená a ultrazvuk je také dobrý. Paní doktorka ukázala Tomíkovi brášky, odkýval jí, že mi bude pomáhat, dostala jsem dvě doporučenky – na ultrazvuk a na kontrolu srdíček a mohli jsme jít. Na velkém ultrazvuku budu muset ukázat zprávu o pánvičkách a pokud by se jim to nějak nelíbilo, musela bych do ústecké nemocnice, kde by je důkladně prohlédli. Je ale možné, že to samo zmizí.

 

Po psychické stránce jsem na tom celkem dobře, pominu-li dny, kdy jsem totálně vyčerpaná. Dvojčatové těhotenství mi nedá zapomenout, že budeme mít dvě miminka. Zrovna včera jsme měla den, kdy jsem se nemohla ani pohnout, všechno mě bolelo, do toho mě chytly průdušky a třeštila mi hlava. K tomu má Tomášek kašel a když ho to chytne, nemůže pořádně spát. I to se samozřejmě odráží na mé pohodě. Na druhou stranu mám velké štěstí, že je Tomík pohodář a dokáže se sám zabavit. Kouká se v klidu na pohádku nebo listuje ve svém oblíbeném Atlasu zvířat.

 

I když jsem stále na mateřské, mám to štěstí, že mi Tomíka vzali do školky na 5 dní v měsíci. I tady mi udělal radost hned první den. Byla jsem tam s ním do 10 hodin a pak ho po obědě vyzvedávala. Tomík se mezi dětmi cítil jako ryba ve vodě. Je hodně družný, hned se zabavil, ani nevnímal, když jsem na chvíli odešla. Jelikož je jedna ze dvou učitelek moje bývalá spolužačka z konzervatoře , bylo to pro mě velmi příjemné dopoledne strávené v dětském kolektivu. Tomík mě přesvědčil, že není žádný mazánek a poradí si i bez máminy sukně. Jsem ráda, že nemusím v už tak vyčerpávajícím těhotenství řešit, že nechce být ve školce.

 

Jak dopadly Lence další kontroly a jaký vybrali dvojčatový kočárek? O tom si přečtete zase za 14 dní.

 

Předchozí díl seriálu si přečtěte tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1994:podruhe-na-ivf-xi&catid=107:dvojata&Itemid=311