Podruhé na IVF X

 

Vždy, když se mám zvednout, cítím tupou bolest, budu si muset koupit podpůrný pás. Bříško je totiž už pěkně velké a pronese se. Ještě stále vybíráme kočárek. Na trhu jich je hodně, ale vybrat ten správný, aby nám sloužil po dobu minimálně 2,5 let, je docela složité. Mám favorita, ale musíme si nejprve pár kočárků pořádně vyzkoušet.

 

Denně jsem přemýšlela nad tím, jestli jít na 4D ultrazvuk. Všude jsem slyšela, jak je to úžasné, a pak jsem jednoho dne potkala v mateřském centru známou, která má 3,5 letá dvojčátka a teď je v 5.měsíci těhotenství.  Děti má také z umělého oplodnění a nyní čeká chlapečka. Když jsme se dostali ke 4D ultrazvuku, řekla mi, že už je na něj objednaná prý i pro klid duše, doktor se alespoň podívá, zda je miminko v pořádku a řekne jí pohlaví. A to je asi to, co jsem chtěla nejvíce vědět, jestli jsou děti v pořádku a co vlastně čekáme. U jednoho dítěte se ještě zvědavost nechá kočírovat, ale u dvojčátek? To ne. Dala jsem si tedy nejkrásnější dárek ke 30. narozeninám a v 16. týdnu těhotenství nás objednala na 4D ultrazvuk. Manželovi Tomovi jsem to oznámila až po objednání, byl překvapený, ale oba jsme se těšili. Sestra mě objednala hned na další týden, zaskočila mě, že půjdeme tak brzy, ale prý je to u každé těhotné individuální a kdyby to nebylo to pravé, objedná nás na jindy.

 

Jak dopadne 4D ultrazvuk? Bude už Lenka vědět, jaké pohlaví budou mít její dvojvaječná dvojčata? To si přečtete zase příště.

 

Předchozí díl seriálu si můžete přečíst tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1937:ekame-dvojata-&catid=107:dvojata&Itemid=311