Podruhé na IVF III

 

Musím se přiznat, že jsem maminky, které se mnou ležely na sále, nechápala, protože se rozplývaly nad tím, že by chtěly holčičku. Opravdu to nechápu hlavně od maminek, které mají problém vůbec počít dítě. Mě i Tomovi bylo jedno jaké to bude pohlaví, hlavně aby se to povedlo a dítě bylo zdravé, to bylo pro nás to podstatné a ne jestli budeme dávat mašličky do vlasů nebo kupovat kopačky. Možná jsem ovlivněna tím, že jsme museli podstupovat všechny ty procedury, ale je mi cizí preferovat to či ono pohlaví, jak to vidím ve svém okolí. Dokonce znám jednu maminku, která obrečela to, že čeká kluka a dlouho se s tím smiřovala. Neumím si prostě představit, že bych byla zklamaná z toho, že čekám jiné pohlaví, je to strašně chladné a bez citu. Já si v bříšku hýčkala miminko a těšila jsem se, až se nám to maličké narodí, ať je to co je to.

 

Ale abych neodbočovala,  v ruce jsem držel papír z instrukcemi, co dělat a v tašce vezla hormonální prášky. Jedny jsem musela polykat, to aby tělo snáze přijalo zavedená embrya, a druhé na zavádění do pochvy, které zase podporovaly funkci žlutého tělíska. Brát se musely až do konce 12. týdne těhotenství. Nesměli jsme mít pohlavní styk a chodit do vody. Tady musím pochválit svého muže, protože věděl, že pokud se nám to podaří, bude zase téměř rok bez pohlavního styku. Kolem čtvrtého měsíce je to sice již povolené, ale moje obavy, když jsme čekali Tomíka, mi nedovolovaly, abychom si spolu užili. Moc jsem se bála, abychom něco kvůli chvilkovému chtíči, nezkazili. Manžel mě chápal, nic nelámal přes koleno a za to mu patří můj velký dík. Nemusela jsem se bát, že přijdu o manžela a tak jsem po psychické stránce vše dobře snášela.

 

Příště už se dozvíte, jestli se Lence podařilo podruhé otěhotnět.

 

Předchozí díl seriálu si můžete přečíst tady: http://www.rodinaaja.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=1734:podruhe-na-ivf-ii&catid=114:maminky&Itemid=319