Podivné hračky

 

Inspirací pro tuto rychlou soutěž, mi byl dětský mobil, který dostal můj syn od babičky. Na hračce se neuvádí věková kategorie, ale výrobce se zřejmě inspiroval v dětských školkách, kde děti získávají „správnou“ slovní zásobu. Telefonek je vyklápěcí a působí celkem nevinně. Po zmáčknutí kláves se ozve třeba zvonění nebo „máš zprávu“. To by všechno bylo v pořádku, ale když si Adámek takhle chvíli telefonek mačkal, ozvalo se zazvonění a „hernajs, kdo to zas otravuje“. Zatím tomu příliš nerozumí, ale už se těším, až mi zazvoní v kabelce mobil třeba v čekárně u lékaře a můj syn pohotově odvětí „hernajs, kdo to zas otravuje“. Někoho to možná pobaví, ale další lidé by si mohli pomyslet, že takhle běžně doma mluvíme. Přináším i další tipy na vítěze o podivnou hračku.

Alena koupila synovi autodráhu. Nebyla ani nijak zvlášť levná, ale výrobce byl zřejmě barvoslepý. „Nejdřív jsem si toho nevšimla, ale když syn komentoval Ke startu, připravit, červená a jedem, hračku jsem si pořádně prohlédla a opravdu. Semafor fungoval obráceně a autíčka vlastně vyjížděla na červenou. Přišlo mi to až jako hazardování s dětskými životy, tak jsem se syna pro jistotu zeptala, jestli ví, na jakou barvu se jezdí a přechází. No jasně, že na zelenou, odpověděl, ale stejně jsem z hračky měla divní pocit.“ Kroutí hlavou Alena.

Dalším adeptem by mohly být smradlavé hračky. Své o tom ví Jana. „Bára tuhle hračku hrozně chtěla, byl to tenkrát ve třídě hit. Jednalo se o takového panáčka v pouzdru na karabince, který se jmenoval podle toho, jak smrděl. No a mi koupili nějakého, co měl sedět jako prd. Jen jsme ho vyndali, zvednul se nám žaludek a panáček putoval do popelnice mezi ostatní puchy.“ Směje se Jana.

Napište nám i Vy do komentáře pod článkem, jakou podivnou hračku máte nebo jste měli doma. 30.11.2008 vylosuji jednu z nejpodivnějších hraček a vítěze odměním malým dárkem.